Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mi miatt a spanyol a világ...

Mi miatt a spanyol a világ legkönnyebben elsajátítható nyelve?

Figyelt kérdés
Én nem tanulom ezt a nyelvet, de most került a kezembe egy lista, amin rajta volt, hogy ez a legkönnyebb, de mi miatt?
2010. szept. 6. 16:05
 1/7 anonim válasza:
Á a cigó(lovári) a legkönnyebb. Csak 800 szó és semmi nyelvtan! A spanyolnak azért több a szava és a ragozás is elég érdekes.
2010. szept. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez butaság, még csak azt sem lehetne mondani, hogy könnyű a nyelvtana. Szerintem például az angol sokkal könnyebb; a spanyolban is vannak igeidők, de mellette meg kell tanulnod a különböző igeidőkben használatos ragokat is, kötőmód, én még a visszaható igével is sokat bajlódtam, na meg a szavak kevésbé változatos hangzásúak - szerintem - , mint például az angolban, épp ezért nehezebb megtanulni, de könnyebb összetéveszteni őket.
2010. szept. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
tudósok bebizonyították, azért kérdezem.
2010. szept. 6. 18:19
 4/7 anonim ***** válasza:

"Mi miatt a spanyol a világ legkönnyebben elsajátítható nyelve?"


Ez az állítás így nem egészen értelmes. Ugyanis KIKNEK az? Franciáknak lehet, hogy az, japánoknak korántsem.


Egy magyarnak nem feltétlenül a spanyol a legkönnyebb, ugyanis a spanyol kiejtés nehezebb számukra, mint az olasz. Az olasznak azonban egy csöppet bonyolultabb a nyelvtana. Ráadásul emberenként különbözik, hogy kinek mi a nehezebb: van, akinek a nyelvtan, van, akinek a kiejtés okoz több gondot.


"Én nem tanulom ezt a nyelvet, de most került a kezembe egy lista"


Valószínűleg az a lista lehetett, amit angol nyelviskolák állítottak össze. Ezeken a spanyol, olasz, francia és a skandináv nyelvek az I. kategóriában vannak, mint a legkönnyebb nyelvek. Az persze már ezen a listán is vitatható, hogy mi könnyebb: a spanyol vagy az olasz. Vagy: a spanyol miért lenne könnyebb a norvégnál vagy a svédnél? Kb. egyforma nehéznek tűnnek.


Tágítani is lehet a kört: ott van pl. a spanyol és a héber. Az egyikben van talán 18 igeidő, ha jól számolom, a másikban 2. Az egyikben egy bonyolult igeidő-rendszert kell bemagolni, a másikban egy furcsa írást. Az egyikben rendhagyó igéket kell később magolni, a másikban ragozási paradigmákat. Én úgy látom, hogy inkább másban nehéz az egyik, mint a másik. Ráadásul ha valaki történetesen arabnak vagy asszírnak született, akkor neki biztos, hogy a héber lesz a könnyebbik idegen nyelv.


Vagy: egy thainak, aki hozzászokott a tonális nyelvekhez, valószínűleg a vietnami a legkönnyebb idegen nyelv, noha a két nyelvnek kevés köze van egymáshoz.


ma 16:14


A lovári nyelvtana egyáltalán nem egyszerű. Kicsit a némethez meg az oroszhoz hasonlít a nyelvtana logikája. Legalább 30-40 ezres szókincse ismert, a szókincsben sok hasonlóság van európai nyelvek szavaira, és mégtöbb a perzsa szavakra.

2010. szept. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A Melyik a legkönnyebb nyelv? kérdést arra értik, hogy melyik nyelvet a legkönnyebb szóban, küszöbszinten és kevés szóval dolgozó felnőttként megtanulni. Holott a nyelvek könnyűsége általában nem ezen múlik, hanem az egyén képességein, nyelvi előéletén, a pontos élethelyzetén, és még más körülményeken.
2010. szept. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"A Melyik a legkönnyebb nyelv? kérdést arra értik, hogy melyik nyelvet a legkönnyebb szóban, küszöbszinten és kevés szóval dolgozó felnőttként megtanulni."


Nem arra értik, mert akkor a mandarin kínai lenne az egyik legkönnyebb nyelv.


Általában azt értik nyelv könnyűségén, hogy hány tanórával lehet elérni szóban és írásban a b2 (középfok) szintet.

2010. szept. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ezt csak olyan ember állíthat, aki nem tanult spanyolul. Ugyanis sokkal bonyolultabb nyelvtanilag mint az angol. 1000x nehezebb nyelvtanilag!
2011. dec. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!