Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogy lehet az OLASZ a VILÁG...

Hogy lehet az OLASZ a VILÁG 5. legtanítottabb nyelve?

Figyelt kérdés

Most olvastam nem rég, hogy természetesen az 1. az angol, 2. a spanyol, 3. a francia, 4. a német és 5. az olasz!

Ez hogy lehetséges? Létezik, hogy az olaszt tanulják az 5. legtöbben?


2011. okt. 12. 21:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%
Simán. Én azon jobban meglepődtem, hogy a német csak negyedik.
2011. okt. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%

Szép nyelv és nem olyan nehéz :)

Én is azt tanulom az angol mellett, és egyből beleszerettem, gondolom, sokan kedvtelésből is elkezdik, mert Olaszország szép hely, van tenger, sípálya, gyönyörű városok, és nincs messze tőlünk.

2011. okt. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
39%
Lehet. Miért, szerinted melyik?
2011. okt. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

De nem Magyarországon, hanem az egész világon!

És pl. a portugál? Vagy az orosz?

2011. okt. 12. 21:50
 5/16 anonim ***** válasza:
81%

"Én azon jobban meglepődtem, hogy a német csak negyedik."


Pedig ha nem csak Európáról, hanem az egész világról van szó, akkor logikus. A német Európán kívül nem ér semmit, míg a spanyolt és a franciát a régi gyarmatosítások miatt sok helyen beszélik.

2011. okt. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
73%
Van benne valami, ez így tényleg logikus, bár még mindig olyan hihetetlennek tűnik, hogy a spanyol exgyarmatok többen lennének, mint az európai sváb közösség, nem beszélve arról, hogy minden "nyaralóövezet" tanítja a németet a turizmus miatt.. De még, ha többen is vannak.. többen, mint a régi francia területek? Csak elgondolkodtatott. Hiszek az eredménynek, de nem erre tippeltem volna:)
2011. okt. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
81%
Pedig az USA déli területein is egyre elterjedtebb a spanyol. A barátnőm kislánya Angliában tanul általános iskolában és ő is a spanyolt kezdte el.
2011. okt. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
85%

"bár még mindig olyan hihetetlennek tűnik, hogy a spanyol exgyarmatok többen lennének, mint az európai sváb közösség,"


Pedig igen. Majdnem az egész Dél-Amerika, Közép-Amerika..


"nem beszélve arról, hogy minden "nyaralóövezet" tanítja a németet a turizmus miatt."


Azért nem minden. Én pl. Dél-Amerikában még angolul se boldogultam, a német ott esélytelen, Spanyolországban pedig amikor szállást kerestem, akkor sok hotelnél az volt a kifogás a neten, hogy a személyzet nem beszél angolul. A németet még kevesebben beszélik.

2011. okt. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
81%
Dél-Amerika egy része úgy tudom, inkább portugált beszél, mintsem spanyolt.
2011. okt. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
78%

"Hogy lehet az OLASZ a VILÁG 5. legtanítottabb nyelve?"


Sehogy, nyilvánvalóan téves az információd.


"Most olvastam nem rég, hogy természetesen az 1. az angol, 2. a spanyol, 3. a francia, 4. a német és 5. az olasz!"


Hol olvastad? Ez még Magyarországon sem igaz. Talán az USA-ban igaz lehet, bár ott is meglepő.


Itt az szerepel, hogy az USA-ban van 5. helyen az olasz.

[link]

2011. okt. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!