Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Angolosok, egy kis segítséget...

Angolosok, egy kis segítséget nyújranátok nekem?

Figyelt kérdés

Csupán egy mondatról lenne szó.

Milyen érzés? - Ezt szeretném biztosra tudni, hogy pontosan hogy vam? Fordító szerint what it feels like... Viszont hallottam már olyan dalt, amiben What it feel like. Úgy gondolom, hogy nyelvtanilag kellene hozzá az s betű, de anélkül is értelmes akkor?



2022. jan. 7. 16:08
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Nem. Ez lehetséges dalszövegben meg bárhol máshol is (de csak kérdőjel nélkül!), hiszen helyes mondat(töredék), csak nem kérdés, hanem kijelentő módú mellékmondat, amihez kell egy bevezető főmondat, mert anélkül nem értelmes.

Ez ugyanígy megvan a magyarban is, csak nálunk a szórend nem változik meg.

Milyen érzés? - kérdés

Tudom, hogy milyen érzés. - kijelentő mondat.


Ahogy a "hogy milyen érzés" magyarul sem értelmes önmagában, úgy a "what it feels like when you have everything" sem értelmes önmagában, legalábbis nem kérdő értelemben.

2022. jan. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
ahogy a 11-es irja: helyes a dalszoveg, csak valami volt elotte, ami miatt nem kell kerdo szorend
2022. jan. 9. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!