Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Van neve annak, ha valaki két...

Van neve annak, ha valaki két kifejezésből alkot egy (szerintem) hibás harmadikat?

Figyelt kérdés

Pl. szinte nem is maradt ép eleme + alig maradt ép eleme >> szinte alig maradt ép eleme

Tévében gyakran hallok ilyeneket, még cifrábbakat is. Gondolom drága volt a hírszerkesztők diplomája...



2022. febr. 2. 18:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, de nem egészen értem mire akarsz kilukadni?
2022. febr. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Jó, akkor azt kérdezem, hogy hibás-e két ilyen kifejezés összemosása. Ez esetben az, hogy "szinte alig".
2022. febr. 2. 19:39
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Erted hogy mit akart kifejezni, nem? En legalabbis ertem, szoval nem tudom, hogy mi a baj vele.
2022. febr. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én is értem, csak azt nem, minek ide a szinte...
2022. febr. 2. 20:01
 5/5 anonim ***** válasza:
51%
És hogyan jön a két kifejezés? Ki az az idióta aki ugyanarra a dolgora leírja mindkettőt, a jobboldali helyett? Főleg úgy, hogy ezek valahol hasonló értelmű kifejezések (mondjuk ehhez kéne érteni a komplementer halmaz fogalmát). Vegyünk egy példát legyen valaminek 10 000 db. eleme. Ebből 2 ép, a többi "nem ép". A 10 000-ből a 2 "szinte nem is maradt ép eleme" ez azt jelenti, hogy a 10 000 elemből gyakorlatilag az összes a "nem ép elem"-ek közé került (a példánkban 9 998 db nem ép elem van). A második állítás azt mondja: "alig maradt ép eleme" azt mondja, hogy van egy kevés ép elem a többi nem ép (azaz 2 ép elem, a többi nem az). A szinte alig maradt ép eleme egy az egyben a második állítás, nyomatékosítva, hogy felhívja a figyelmet, hogy az a "alig maradt" az nagyon nagyon kevés.
2022. febr. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!