Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mi a különbség az "I see." és...

Mi a különbség az "I see." és az "I understand." között?

Figyelt kérdés

Dialógusokba látom, hogy a kettőt váltogatják de mégis egyként fordítják, pedig hát a másik az egyértelmű, hogy "én látom", nem pedig "értem".


Illetve üzletiesebben szeretném kifejezni ezt a mondatot: I’m calling you, because we have discussed to meet at 10 am., it’s 10:30 and you haven't arrived yet.


Esetleg a you után egy to-t tegyek?


Köszönöm a segítséget.



2022. márc. 11. 16:31
 1/6 anonim ***** válasza:
94%

Az "értem"-nek jó pár szinonimája van, de az I understand talán a legritkább egy kötetlen beszélgetésben. Helyette sokkal inkább azt mondják: I see, I get it.


"Esetleg a you után egy to-t tegyek?"

Sehonnan sem hiányzik ebben a mondatban to.

2022. márc. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az I see és az I understand nagyjából helyettesítheto egymással a legtöbb helyzetben, de nagyon ritkán láttam understandet, ha csak tomobdatban mondta valaki hogy èrtem. Az I got it az már elég informális, haveri körben családban okés, amúgy nem.
2022. márc. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az “i see” azt nem “latom”kent kell ertelmezni, kb ugy tudnam leirni, mint amikor mond neked valami infot a masik es annyit reagalsz ra, hogy “ahamm..”.

Az i understand meg ha valami komolyabb problemat magyaraznak neked, pl a parod fejtegeti, mi a baja epp a kapcsolattal, vagy valami.

2022. márc. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem. =) Köszönöm a válaszokat.
2022. márc. 11. 16:58
 5/6 anonim válasza:
100%
Az "I see" talán hétköznapibb, az "I understand" pedig hivatalosabb.
2022. márc. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Az" I see" akkor használatos általában ha valaki mond neked valamit pl meséli mi volt vele hogy alakultak a dolgai és arra mondjak hogy igen, megertem.. együtt érzek stb.


I understand pedig egy hivatalos válasz mikor arra kérdeznek rá hogy még értetted e a kérdést. Kognitívan érted e amit mondanak.

2022. márc. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!