Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mi angolul az "ajándéktárgy"...

Mi angolul az "ajándéktárgy" szó megfelelője?

Figyelt kérdés
A souvenir inkább emléktárgy, nem ugyanaz, mint az ajándéktárgy. A gift pedig ajándékot jelent, az sem ugyanaz. Mi jelenti egy az egyben ugyanazt? Pl. egy boltban az "ajándéktárgy" részlegre gondolok.
2022. ápr. 5. 16:29
1 2
 1/11 Pelenkásfiú ***** válasza:
100%

Szerintem nincs konkrét megfelelője ennek a szónak.


Például a "gift shop" meghatározása is így néz ki:

a store that sells products suitable for giving as presents

vagy

a shop that sells goods that are suitable for giving as presents


Esetleg "gift item(s)"..

2022. ápr. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
gift items lesz a legjobb ide. de persze szovegkornyezettol is fugg, van ahol a souvenir jobban mukodik, van ahol a gift (item)
2022. ápr. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 chtt ***** válasza:
100%
Simán gifts, és mi az, hogy az ajándék nem ugyanaz? Én pl. még sohasem mondtam azt, hogy megyek ajándéktárgyat venni az anyunak... ajándékot szoktam neki venni. Kint élők tudnak megerősíteni vagy cáfolni, de a boltban is inkább azt írják ki, hogy gifts/souvenirs, mint azt, hogy "gift items" (ami egyébként jó és létező, de...)
2022. ápr. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
#3 persze elo beszedben a gift item nem fordulna elo. de mondjuk egy online shop feluleten lehet
2022. ápr. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 chtt ***** válasza:
100%
Igen, én is azt néztem, hogy online felületen elég gyakori, ezzel együtt azt mondom, hogy simán "gifts" pl. egy boltban. ;)
2022. ápr. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#3 "és mi az, hogy az ajándék nem ugyanaz?"

Nem ugyanaz. Ha valahova azt írják, hogy "ajándék", akkor az úgy (is) érthető, hogy ingyen vagy nagyon kedvezően, ajándékként vihető/vásárolható meg. Ha "ajándéktárgy" van valahova írva, az mindig úgy értendő, hogy pénzért megvehető olyan tárgyak, amik aztán jó ajándékok is lehetnek, dísztárgyak és hasonlók.

2022. ápr. 6. 08:21
 7/11 chtt ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, amint hozzászólásodból is kiderül, egy szónak több értelme is lehet. Szép napot! :)
2022. ápr. 6. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 chtt ***** válasza:
ui.: bocs, lefelejtettem, a "gift" magyar jelentése (egyebek mellett) ajándék, ajándéktárgy - boltokban többes számban kiírva pedig az "ajándékosztályt" jelenti, ahol ajándékozható tárgyakat vehetsz. :)
2022. ápr. 6. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Azzal tisztában vagyok, hogy egy szónak több jelentése is lehet, de pont ezért tettem fel a kérdést, mert számomra fontos jelen esetben, hogy semmiképp ne lehessen félreérteni (és nincs szövegkörnyezet sem, ami egyértelműsíthetné).

Mindenesetre már megkaptam a választ, köszönöm.

2022. ápr. 6. 19:08
 10/11 anonim ***** válasza:
67%

"számomra fontos jelen esetben, hogy semmiképp ne lehessen félreérteni"

akkor az angol lehet nem neked valo :D

2022. ápr. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!