Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mièrt làtok annyi kèrdèst...

Franciasrac kérdése:

Mièrt làtok annyi kèrdèst amelyekben az èkezeteket ìgy fordìtva ìrjàk?

Figyelt kérdés
Nekem a magyar nem az anyanyelvem de mindig úgy tanították hogy az ékezeteket mindig balról jobbra kellett írni, szóval miért annyit fordítva látni ? És hogy is lehet, mert nem is léteznek azok a betűk (mármint à, è, ì, ò, ù, külön említés az ô, õ, û, ũ betűkért is) a billentyűzeteteken ugye ?

2022. ápr. 15. 17:44
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
67%
Telefonon írnak idősebbek, ők könnyen elnyomkodják.
2022. ápr. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
14%

"Az olasz nyelv az utolsó szótagon található hangsúlyt mindig jelöli, éles vagy tompa ékezettel. Éles ékezetet kap a zárt [e] és [o] kiejtésű hangok (jelük: é, ó), a többi hangsúlyos hangot tompa ékezet jelöl: à, è, ì, ò, ù."


Nem tanultam soha olaszt, de ez pl Wikipédia.

2022. ápr. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
81%
Vannak, akik külföldről írnak, és más a billentyűzetkiosztásuk.
2022. ápr. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
67%
Egy időben a telefon miatt én is elvétettem ezt a hibát.
2022. ápr. 15. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
67%

Gyakran kerülnek az emberek olyan készülék (pl. telefon) elé, ahol nem biztos, hogy normálisan meg vannak csinálva a magyar karakterek. Örül, ha talál valami hasonlót.

Egyébként magyar számítógépen billentyűzeten lehet képezni az összes irányba dőlő ékezetet, ott vannak a számok sorában, csak alt gr-t kell nyomni a betű előtt, hogy rátegye.

Tényleg francia vagy?

2022. ápr. 16. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

Ah na kicsit féltékény vagyok mert a francia billentyűzet nagyon fura hozzá képest, pl. meg lehet írni az õ betűt (amit egyáltalán nem használunk) de az œ betű beírásához (ami rengeteg, gyakori szóban használt) be kell illeszteni a netről...

És ja tényleg francia vagyok, vogézeki pontosabban

2022. ápr. 16. 00:34
 7/31 anonim ***** válasza:
0%

A legtöbbet meg lehet oldani, mert vannak ezek a felső sorban: ~ˇ^˘°˛`˙´˝¨¸ és ALT GR-rel ráteszi az utána jövő betű tetejére. Viszont van ez a három betű: ı ğ ŋ , amit használok, és kénytelen vagyok mindig kiszedni netről CTRL+C -vel, mert sehogy nem lehet billentyűzetről. Meg ugye főleg a cirill gépelésével van sok gondom...

Szabad megkérdezni, hogyha francia vagy, akkor mért és hogyan tanultál meg ilyen szépen magyarul? Ott élsz most, vagy Magyarországon?

2022. ápr. 16. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

Ez akkor honnan eredt hogy így kezdtek írni? Mármint egyszerűen lehet egy à-t egy á-tól megkülönböztetni

Na és kb 2/2 és fél éve kezdtem magyarul tanulni mert 10. osztályban cserediákként mentem Bajorországba, és az ottani családnak más családága volt Erdélyben, tehát kocsival mentünk oda nyaralni, át is mentünk Magyarországon (na csak az autópályán de ez már kiélegített) és nagyon érdelkődtem ott a nyelv iránt meg elkezdtem tanulni (azon alkalom kívül soha nem jöttem Magyarországra de tervezem majd).

A pár hónappal múlva történő lezárás is nagyon segített a nyelvtanulásban mert nagyon unatkoztam és sok szabadidőm volt úgyhogy nagyon sokat kezdtem tanulni néhány alkalmazásról és oldalról, online levelezőtársokat is kerestem és azóta minden nap próbáltam egy-egy szót vagy kifejezést tanulni és most itt vagyok

2022. ápr. 16. 01:16
 9/31 A kérdező kommentje:

Kielégített* összezavarodtam bocsi

Kíváncsi lennék tudni ha máshol is hibáztam :)

2022. ápr. 16. 01:19
 10/31 anonim ***** válasza:
39%

Nagyon ügyes vagy, minden elismerésem. :)


Szeretnéd, hogy javítsak bele? Annál már most százszor helyesebben és jobban írsz, mint ahogy itt az átlag trehány gyerek szokott. Helyesírási hiba nem nagyon van, de van két-három mondat, amit talán másképp fogalmaznának itten. Vesszőket kihagytál párat.


hónappal múlva > hónap múlva


társokat > társakat (a kötőhang néha o/e/ö helyett a/o/e/ö is lehet négyalakú hangrend egyeztetéssel - de ez teljesen rendhagyó és megtanulhatatlan, ne kínlódj vele)


Kíváncsi lennék tudni ha máshol is hibáztam >

Kíváncsi lennék, hogy máshol is hibáztam-e? vagy:

Szeretném tudni, ha máshol is hibáztam.

(lennék + tudni nem jó.)


az ottani családnak más családága volt Erdélyben >

az ottani családnak volt egy erdélyi ága vagy:

az ottani családnak volt erdélyi rokonsága

2022. ápr. 16. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!