Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Honnan, hogyan, kitől tanultál...

Honnan, hogyan, kitől tanultál meg angolul?

Figyelt kérdés
Ki tudod használni a nyelvet?Van nyelvvizsgád?Hány éves voltál,mikor elkezdted?
2010. szept. 17. 00:36
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Iskola, zenék, van felsőfokúm, ki tudom használni, hat voltam mikor kezdtem.
2010. szept. 17. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az iskolai angoltanáraimtól. Másodikban kezdték nálunk az angoloktatást. Aztán többször váltottam sulit, így összesen négy alkalommal kerültem kezdő csoportba. Betonbiztosak lettek az alapjaim :D

Tizedikben nyelvvizsgáztam. Előtte nem jártam semmilyen különtanárhoz, különórára, csak végigmentem a könyveimen, füzeteimen. Valamint angol nyelven néztem filmeket és a kollégiumban angol estéket tartottunk a szobatársaimmal (többen is nyelvvizsgáztunk abban az évben, mivel akkor lehetett utoljára kiváltani az érettségit vele).


Ki tudom-e használni? Hát ha annyit mondok, hogy egy nemzetközi informatikat cégnél dolgozom adminisztratív munkakörben... a válaszom határozottan igen! Gyakorlatilag több angol dokumentumot olvasok és írok, mint magyart!

2010. szept. 17. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én gimnázium 1. osztályában kezdtem el tanulni. Aztán amerikában tanultam az utolsó két évet és fejeztem be a középiskolát. Később dolgoztam kint többször is. Itthon tolmács voltam, de mióta felköltöztem budapestre nem találtam egy rendes munkát vele, csak tingli tanglit. Pedig interjú alatt az első két angol mondat után inkább magyarul folytatják velem a társalgást.
2010. szept. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én sokat néztem régen Cartoon networköt és valahogy mire iskolába kerültem olyan természetesen jött :) Aztán persze iskola rásegített, meg filmek zenék, illetve sokat olvasok angolul mert neten több minden elérhető úgy. Papírom nincs róla és gyakorlatom sincs sok de néha előbb jut angolul eszembe egy szó mint magyarul :S :D
2010. szept. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
En is Cartoont neztem nagyon kicsi koromban, aztan iskolaban mikor kezdtuk, az alap eleg jol ment. Aztan par even keresztul nagyon jo tanarom volt es belejottem. Azutan meg rajottem hogy eredeti szinkronnal kellene nezzek filmeket es igy a kiejtest is eleg jol el lehet sajatitani. Nyelvvizsgam az nincs, de amig nem lesz oltari nagy szuksegem ra, addig nem is lesz, mert nem latom sok ertelmet(lakotarsamnak megvan az emeltfoku Cambridge es nem tud jobban angolul).
2010. szept. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat : )) én egyedül tanulgattam angolul,már évek óta,most pedig én vagyok a legjobb a kezdő csoportban : )) nagyon sok kedvem van hozzá,mivel egy nyelvet már anyanyelvi szinten beszélek,nem okoz túl sok nehézséget a nyelvtanulás,imádom : )) CNN-en nézem a híreket meg BBC-n,mostanában meg már a feliratot is kikapcsoltam a filmek alól : DD szóval nagyon élvezem az egészet,szeretnék egy évet az USA-ban is tanulni : DD
2010. szept. 17. 13:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!