Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A német nyelvben van ilyen...

A német nyelvben van ilyen köszönés?

Figyelt kérdés

Ma hallottam ilyet először. Mindkét fél német volt, az egyik úgy köszönt el a másiktól, hogy "cső". Teljesen úgy mint ha magyarul mondaná az ember.

Létezik ilyen elköszönés, szleng a németben is? Vagy valami tájszólás?



2022. máj. 25. 20:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg azt hallhattad, hogy tschüss, vagy tschüß? Elköszönésnél használják, ha ismerik egymást az emberek. Mondjuk rég volt már, remélem jól emlékszem. Azt hiszem "sziá"-ra fordítottuk anno.
2022. máj. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
#1 Én arra tippeltem, hogy ennek valami szlengje. De nem, rendesen úgy monda hogy írom, "cső".
2022. máj. 25. 20:43
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ma sokfelé divatos lett a csao köszönés, de az "ao" egy hangként van ejtve - ezt is lehet úgy hallani, hogy csö, de lehet a tschüß (csüsz-nek ejtik) is.
2022. máj. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Még egy szavazat a csao-ra, ez pár éve jött divatba és eléggé furcsán hangzik a magánhangzója, nem két hang, hanem egy és egy zárt áról indul, és zárt o-val végzödik, ezt lehet ö-nek is hallani, legalább is itt Bayernban
2022. máj. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
2022. máj. 25. 20:49
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem cső volt, hanem pl felénk, hannover kornyékén hallom gyakran, hogy a tschüß-t lerövödítik tschüü-re.


“ Azt hiszem "sziá"-ra fordítottuk anno.”


Annyira ez nem helyes, nekem is kb így magyarázták az ősidőkben, jól be is égtem vele. Nem mondta senki hogy elköszönés, találkozáskor sziának használtam. Inkább viszlát.

2022. máj. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Azért elég érdekes kérdező, hogy neked ez csőnek hallatszik. Távolról sincs ebben egy nyitott ő.
2022. máj. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
6-osnál a pont, "tschü" lesz az, és az egy elköszönés :)
2022. máj. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Tschüü lesz az, itt az északi osztrákok is így használják a servas meg a pfiat diiii(eich) mellett.
2022. máj. 26. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A németben nem a Good morningot használják???
2022. máj. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!