Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogy működik a japán szótár?...

Hogy működik a japán szótár? Hogy használjam?

Figyelt kérdés

két appot használok a kanji tanuláshoz. Az egyik a shirabe jisho (asszem weboldaluk is van) és az anki-s kártyás appot, amiben van pár pre made csomag, az egyik a 2500 darabos alap kanji.

Nincs telepítve gépre japán billentyűzet szóval az ankis kártyák ilyenek:

Kanji: X

hiraganával van 5 változat, mondjuk: xy, xvm, mkl, mmk, llop

viszont csak 3 jelentés van, mondjuk: kalács, kocsi, ember


mi a másik két olvasata akkor? melyik melyikhez tartozik?


Ezt a kanjit megkerestem a fentebb említett appon (shirabe jisho) és ott teljesen más kanjit, vagy hiraganát adott ki, ha kanjira kerestem más a jelentése.


Lehet én vagyok hülye hozzá de nem értem...

Melyik a hiteles?

valamint hol kéne elkezdenem egyeltalán a japán nyelv tanulását? hiragana, katakana megy, be tudok mutatkozni stb de mondatformálást nem tudom. Fogalmam sincs hol keressek pdf-es vagy igazi nyelvkönyvet

(Angol-japán nyelvkönyv is jó)

itt vidéken meg az angol/német tanár is ritka nem hogy a japán...



2022. máj. 28. 19:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Letoltheto japan-magyar, magyar-japan szotarak: [link]
2022. máj. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm!!
2022. máj. 28. 19:21
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Google keresobe beleirod "japan nyelvkonyv pdf", kiad nehany talalatot, szoval valogathatsz, melyik felel meg neked.
2022. máj. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is vidéki vagyok, és online tanulok japánul. Ez esetleg nem jöhet szóba? Nem mondom, hogy lehetetlen autodidakta módon tanulni a nyelvet, én is úgy kezdtem, de hasonlóan pont a kanjik miatt döntöttem a tanár mellett, és nagyon jó döntés volt.
2022. máj. 29. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Néztem már tanárt, de sajna irtózatosan drága
2022. máj. 29. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!