Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik nyelvek hangoznak úgy...

Melyik nyelvek hangoznak úgy általában a legagresszívebbnek?

Figyelt kérdés

Melyik nyelv szerinted amelyik durvabbnak hangzik azok számára akik nem értik?

A magyar az ilyen? Hallottam, hogy külföldieknek így hangzik



2022. jún. 5. 12:48
 1/6 A kérdező kommentje:

[link]


Tudtok ezekhez hasonló jeleneteket más nyelvekben esetleg magyarban? Tudom az előadás is nagyon fontos azon van a hangsúly nem a nyelven, csak érdekel.

2022. jún. 5. 12:50
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez leginkább attól függ, hogy az éppen beszélő mennyire durván, indulatosan beszél a nyelvén...
2022. jún. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát én pont azt hallottam a külföldiektől, hogy kimondottan 'lágy' hangzása van a magyarnak. :D
2022. jún. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a szláv nyelvek.


De azok között is van különbség. Az orosz nekem durva, a lengyel az lágy, a cseh és szlovák valahol a kettő között van.

2022. jún. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Metionin ***** válasza:
Nekem az orosz és a német.
2022. jún. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem csak az indulatos stíluson múlik, befolyásolja a nyelv fonotaktikai jellegzetessége is, azaz az a tulajdonság, hogy milyen szabályok vannak a hangok egymásutániságában. Ha pl. engedi a mássalhangzó-torlódást, akkor szintén elég agresszívnak fog hangzani. Ez leginkább a szláv nyelvekre jellemző, mégis inkább a németet tartják leginkább agresszívnak. A német talán az aspirált mássalhangzók miatt (a P, T és K hangokat mindig követi egy halk H hang), illetve a mondatokban a szóhatárok érzékeltetése. Pl. az "Er sagt das" mondatban egy magyar anyanyelvű a "sagt das" részt úgy olvasná, hogy a T kiesik, és a lágyabb, könnyedebb hangzású D marad meg: "zagdasz" (rövid á-nak ejtve az a-t). A német anyanyelvűeknél viszont épp fordítva: a D esik ki, a keményebb hangzású T marad: "zagtasz", vagy már inkább "zaktasz" (szintén rövid á-nak ejtve az a-t).
2022. jún. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!