Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan kell helyesen kiejteni...

Hogyan kell helyesen kiejteni a Gustav nevet?

Figyelt kérdés
Köszi mindenkinek😍

#név #kiejtés #helyes #Gustav #Gustav❤️❤️❤️❤️❤️
2022. jún. 23. 21:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, milyen nyelven!
2022. jún. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%
Gusztáv.
2022. jún. 24. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%
mondasd ki a Google fordítóval akár több nyelven is. :):) Amúgy igen, magyarosan Gusztáv, külföldiesen szerintem picit rövidebb az 'á' hang benne.
2022. jún. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%

Magyar szövegkörnyzetben nem kellene affektálni, már csak azért sem, mert ez nem egy nyelvhez köthető szó.

Lehet műveletlen, bunkó paraszt vagyok, de pl. ha egy német várost münkhennek ejtek müntyhen helyet, nem dől össze a világ.

2022. jún. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
23%
4-es: tényleg bunkó vagy - vagy legalább is buta -, mert Münchent NEM ejtik sehol müntyhennek, söt münkhennek sem, hanem münHen -erös, határozottan kimondott H-val!
2022. jún. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
66%
5, ??? [link]
2022. jún. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
32%

Hát ha te ezekben TY-t hallasz, akkor menj el hallásvizsgálatra!

Ez erösen ejtett H!

Mellesleg 30 éve élek éppen München környékén ilyen müntyhen-féle kiejtést csak magyaroktól hallottam, a németek egyáltalán nem úgy ejtik!

2022. jún. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!