Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A pardon az angolul és németül...

A pardon az angolul és németül is pardon?

Figyelt kérdés
2022. júl. 12. 09:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
28%

Angolul sokkal inkább I'm sorry vagy Excuse me! – szövegkörnyezettől függően. Németül meg Entschuldigung.

A pardon bár használható mindkét nyelvben, de nem egy hétköznapi szó. Ahogy magyarul sem. Mi is inkább bocsánatot vagy elnézést kérünk, nem annyira pardonozunk már.

2022. júl. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi. Akkor megértik csak épp annyira angol vagy német amennyire magyar...
2022. júl. 12. 09:42
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

#1,

Azert az angol meg mindig hasznalja.

I beg your pardon. (?)

Pardon me. (?)

Csak eppen nem felkialtojeleznek.

2022. júl. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

1.nek

Angliában nagyon sokszor használják a "pardon" szót. Mégpedig akkor amikor valaki beszél vagy kérdez valamit, de nem hallottad vagy nem érted, ilyenkor mindig mondják. " pardon"? így újra elmondják, megkérdezik.

Én sokáig mindig a "sorry" szót használtam ( ami szintén elfogadott)

de egyszer megkérdeztem a kollégámat, hogy melyik az a szó ami inkább elfogadott. Pardon szót Angliában nem a bocsánatkérésre alkalmazzák. 16 év alatt már én sem a "sorry" szót használom ha nem figyelek ha beszélnek hozzám, vagy nem hallom meg elsőre.

2022. júl. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Olyasmi akkor, hogy elnézést, nem értem? Bár ez meg bocsánatkérés...
2022. júl. 12. 09:46
 6/12 anonim ***** válasza:
62%

Igen, olyasmi,. egy egyszerű példa

Pl:

- What your name?

- Pardon?

- What your name?

- My name is Elza...

2022. júl. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
71%

4: Igen, ez így van, csak Kérdező a "magyar" pardonra volt kíváncsi, arra meg a pardon már elég avittas a mai angolban.

Persze, megkövesedett kifejezésekben, mint az I beg your pardon, létezik, más kérdés, hogy ezt mennyire (vagy mennyire nem) használják egy átlagos hétköznapi beszélgetésben, ironizálást és archaizálást nem számítva.

2022. júl. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
71%
Magyar akcentussal inkább kerüld a pardon szó használatát az angolban.
2022. júl. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Oké és miért?
2022. júl. 12. 10:21
 10/12 anonim ***** válasza:

#7,

Hidd el meg mindig sokan hasznaljak angol nyelvteruleten a pardon me, beg your pardon kifejezest.

Nem feltetlen a hoodies rapperek, meg aki az urban dictionary-bol tanult, de legtobb retege hasznalja.

2022. júl. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!