Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mi a jelentésbeli különbség...

Mi a jelentésbeli különbség az "ajánl" és a "javasol" között?

Figyelt kérdés
2022. júl. 17. 23:52
 1/4 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem semmi, szinonimák.
2022. júl. 18. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az ajánl egy fokkal erősebb szerintem. Sok szó származik belőle amik ultimátum-szerűek, pl. árajánlat, ajánlólevél, megajánlott jegy, felajánlás... Lehet fenyegető is ("azt ajánlom húzz el innen ha jót akarsz").
2022. júl. 18. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 overmax válasza:

Semmi. A két szó egymás szinonimái.

Ugyanazt jelentik pont úgy mint a húz és a von. Lásd huzat és vonat! :)

Gazdag nyelv a magyar. A szinonimák is bár ugyanazt vagy nagyon hasonlót jelentenek. Kifejezésekben vagy más konkrét nyelvi környezetben nem mindig lehet őket egymás helyett használni!

Az ajánlat általában kötelezettség vállalással jár. Pl. árajánalt.

A javaslat ennél sokkal kötetlenebb.

2022. júl. 22. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Szerintem nem pont ugyanazt jelentik. Más nyelvekben is két külön szó van rá, nem ugyanaz a suggest, mint a recommend vagy az empfehlen - vorschlagen. Szerintem a "javasol" erősebb, az ajánl inkább csak egy lehetőségre felhívni valakinek a figyelmét, a javasolban mintha benne lenne az is, hogy "jó, ha ezt teszed", nem véletlen, hogy maga a szótő is a "jó" (jó - javát akarja -javasolja).
2022. júl. 22. 13:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!