Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogy lehet megérteni az...

Hogy lehet megérteni az osztrák németet? Meg lehet tanulni? Van valami dialektus szótár?

Figyelt kérdés
Miért beszélnek érthetetlenül, akcentussal?

2022. aug. 11. 20:08
 1/8 qkker1 ***** válasza:
100%
Meg lehet tanulni, csak ahhoz sokat kell Ausztriában lenni.
2022. aug. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A németet gyakorlatilag mindenki dialektusban (és nem akcentussal) beszéli. Legfeljebb ha külföldivel beszél, jobban figyel a kiejtésére, de a szóhasználat (Sonnabend/Samstag, Brötchen/Semmel, stb.) akkor is követi a tájszólását.

Meg kell szokni az adott tájszólást, nincs más megoldás.

2022. aug. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Miért beszélnek akcentussal???


Miért beszélnek Észak-Magyarországon akcentussal?

Miért beszélnek Szeged környékén akcentussal?


Mindenhol van valamilyen akcentus (dialektus), de viszonylag könnyű hozzászokni. A helyi szavakat, kifejezéseket meg mindenhol meg kell tanulni, még ott is, ahol leginkább Hochdeutschot beszélnek.

2022. aug. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Csak hát az a különbség, hogy a magyar az akármelyik magyart megérti, de az osztrák nem érti meg az összes osztrákot.
2022. aug. 11. 23:28
 5/8 anonim ***** válasza:
74%
Magyar vagyok, mégsem biztos, hogy megértem egy erdélyi magyar minden szavát.
2022. aug. 11. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%
Pesti vagyok, az erdélyit könnyebben értem, mint sok nógrádit, főleg ha "rátesznek egy lapáttal".
2022. aug. 12. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Meg lehet szokni a dialektust. Sokat kell osztrákok között lenni, hallgatni a beszédüket. Lassan 10 éve élek Felső- Ausztriában. Ha az öregfiúk egymással dumálnak a kocsmában, azt nem mindig értem. De ha hozzám beszélnek, azt mostmár mindig megértem. Általában azt tapasztalom, hogy segítőkészek az osztrákok, ha azt látják, hogy igyekszel megtanulni a nyelvüket. Lényegében egy csoporttal, a vadászokkal gyűlt meg komolyabban a bajom. Direkt rátettek egy lapáttal a dialektusra, éa nagyon jól szórakoztak rajta, hogy nem értem. Majd mentek panaszkodni a főnöknek, hogy a pincér nem beszél németül. (A főnök meg finoman elküldte őket a sunyiba).
2022. aug. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#7 Ez nem vadász-specifikus. Másoktól is tapasztaltam, de úgy vettem észre, hogy az ilyen magatartás és a véralkohol szint között pozitív korreláció van.
2022. aug. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!