Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Vаnak mások is, akik jobban...

Vаnak mások is, akik jobban tudnak Németül mint angolul?

Figyelt kérdés
Én jobban tudok Németül, mint angolul is büszke vagyok rá. Az angol nyelv hagzása olyan csúnya orrhangos.

2022. szept. 1. 01:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

:)

Nekem is jobban tetszik.

Mennyire tudsz németül?

Anyanyelvi környezetben vagy?

2022. szept. 1. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
16 éve élek Németországban, úgyhogy a németem sokkal jobb. :D Az angollal most küszködök, de 40 fele már nem tanul olyan könnyen az ember, mint szeretne. Az orosz munkatársam pont fordítva van, ő angolul beszél folyékonyan és a némettel áll hadilàbon, pedig ő még fiatal is :D
2022. szept. 1. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
13%
Nem ártana magyarul se megtanulnod.
2022. szept. 1. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egyértelmüen a német megy jobban, mert igen régóta élek Németországban. 60 évesen kezdtem angolt tanulni, most C1-es szinten vagyok. (Az oroszt nemrég kezdtem felfrissíteni, amit régen tanultunk, az rettentö kevés volt).

#2-es: 40 fölött is megy a tanulás, ha nem magyar módszerekkel akarod tanulni, és elég energiát fektetsz bele, én pl egy év után átálltam arra, hogy angol könyveket olvasok csak, angol híreket nézek, angolul nézek filmeket, dokumentációkat, ez a szórakozásom esténként. Rengeteget segít!

2022. szept. 1. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nyilván, hogy vannak, akiknek a német könnyebb nekem is van rokon, aki inkább németet tartja könnyűnek. Kiejtésre hozzánk a német közelebb áll szerintem és angolból az amerikait érzem annak. Az UK angol nekem se jön be annyira, de van a skót is, na az is egy érdekes dolog. De a lényeg, ahogy angolban is vannak eltérő adott területre jellemző akcentusok, úgy a németben is, ezért úgy gondolom, lehet mindkettőben megtalálható lenne az illetőhöz jobban illő.
2022. szept. 1. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
2022. szept. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Igen, a németek pl. általában jobban tudnak németül, mint angolul.
2022. szept. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
a német volt az első idegen nyelvem, az angol csak a második, öt éve élek német nyelvterületen, de igazából változó hogy mikor melyik nyelv az első reakcióm. de igen, kb húszéves koromig a német volt az erősebb.
2022. szept. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
2022. szept. 4. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
77%
persze, miben kell segíteni, rákattintani a kategóriára? amúgy nem, nem fordítok ingyen, se nem lektorálok és nem intézek ügyeket helyetted.
2022. szept. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!