Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan tudnám fejleszteni a...

Hogyan tudnám fejleszteni a kommunikációmat?

Figyelt kérdés

Általában ha beszélgetek valakivel, képtelen vagyok a beszélgetés fonalát továbbvinni, mert egyszerűen semmi nem jut eszembe arról a témáról, amiről a partnerem beszél, vagy úgy érzem, hogy nem illik a témához, vagy hülyének nézne ha azt mondanám, amire gondolok, ezért úgy szokott kinézni egy beszélgetés, hogy a partnerem beszél, én meg bólogatok.

Ha beszélgetést kezdeményezek, annak általában oka van, spontán nem megyek oda senkihez, hogy jópofizzak, pontosan a rossz kommunikációm miatt. Ha kezdeményezek, sokszor képtelen vagyok végigmondani amit akarok, mert nem jönnek magától a szavak, annak ellenére, hogy magamban végigmondom akár többször is.


Ugyanez igaz a messengerre is. Ha ír valaki valamit, előfordul, hogy percekig gondolkozok azon, hogy mivel tudnám folytatni a beszélgetést.



2022. szept. 11. 21:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Olvass sokat. Ez egy jó tipp szerintem, hogy fejleszd a készségeidet.

Nem biztos, hogy ettől jobban fog menni a beszéd, de pl. legalább bővül a szókincsed.

Egyébként mi az a bizonyos téma, vagy mik azok atémák, amikkel kapcsolatban nem jut eszedbe semmi?

2022. szept. 12. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Szoktam olvasni, pont emiatt.

Általános témákra kell gondolni. Ha pl. olyan valakivel beszélgetek, aki soha nem járt egyetemre, akkor az egyetemi képzésről elég jól tudok beszéni, illetve a szakmai dolgokról.

Olyan témákról viszont nem nagyon tudok beszélni, hogy pl. mivel telt a nyár, vagy miket szeretek csinálni. Ezeket 1-2 szóval szoktam elrendezni, mert nem tudok mit mondani arra, amit mond, magamról meg annyira nem is szeretek beszélni, mert nem nagyon történik velem olyan dolog, amit másoknak érdekes lehet hallgatni...

2022. szept. 12. 20:29
 3/3 anonim válasza:
Same, szerintem csak szimplán buták vagyunk, megspékelve egy kis szorongással.
2022. szept. 13. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!