Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Tulajdonképpen mi a baj...

Tulajdonképpen mi a baj ezekkel a régi elnevezésekkel: tótok, oláhok, rácok?

Figyelt kérdés

2022. nov. 2. 20:20
1 2 3
 1/27 anonim válasza:
0%

Az "oláh" kifejezés miatt simán elvernének a románok. :DD


Kb. Ez olyan, mint mikor "bozgor"-nak nevezik az erdélyi magyarokat a románok (tisztelet a kivétel).

2022. nov. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Az oláh a vlach szóból ered, és semmi durva jelentéstartalma nincs.
2022. nov. 2. 20:35
 3/27 anonim ***** válasza:
68%

Nem az eredet a lényeg, hanem az, hogy OTT ezt sértésnek, csúfolásnak tartják.

Ugyanez érvényes a többire is, az adott népcsoport tagjai számára ez lekezelö, sértö.


És nem érdemes tovább vitatkoznod, ez tény, még akkor is, ha szerinted nem

2022. nov. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim válasza:
71%
#3 Igaza van, ezek mind sértő kifejezések.
2022. nov. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
52%
Ez ugyanolyan baromsag, mint hogy a negerek utaljak, ha negernek hivjak oket, de azt nem ha feketenek. Miert baromsag? Hm, csak azert, mert a neger szo eppenseggel feketet jelent. De nyilvan arra mar nem futja az eszukbol, hogy erre rajojjenek.
2022. nov. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
49%

Csak annyi az indok erre, hogy ezeket nem szeretik, hogy a régi, nagy Magyarországon nevezték így őket a magyarok. Ennek akarják még az emlékét is eltörölni. De a magyarok is csicskák voltak, hogy elkezdték úgy nevezni őket, ahogy azok kívánták. De persze akkor ők diktáltak, nem mi.

A vicc az, hogy a törökök is kibulizták maguknak, hogy ők mostantól nem akarnak pulykák lenni (turkey), hanem Turkije.

Nekünk is ki kellene harcolni, hogy nem akarunk többé éhesek lenni (hungry), hanem magyarie. Csak mi erre még büszkék is vagyunk, mert hunok vagyunk. Csak persze azt már nem tudjuk, hogy a "h" a franciák miatt került bele az onugorok nevébe: h'ungrie.

2022. nov. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem itt a kérdezőn kívűl mindenki hülye.


Szerintem ezek magyar szavak népekre, és nem hallottam volna, hogy azon népek sérelmeznék.


Grúziát inkább Georgiának kéne hívni, ezt ők is szóvá tették.

Én Koszovót, inkább Koszovának mondom, mert az albán és nem szerb... talán az ukránba is vannak ilyenek, hogy illedemesebb ukránul és nem oroszul beszélni, már évek óta... pl egy ukrán város nevét inkább ukránul mondani, mert mindet oroszul ismerjünk... én nem tudok róla, hogy az oláh, tót vagy rác sértő lenne. Szerbek esetében le is szarom, ők nekem nem szólnak semmi ilyesmit, hiszen arról híresek, hogy népirtásban jók, én ezt amolyan népirtó nemzetnek tartóm, részremről nekik kuss van. Hasonló képen vélekedek a ruszkikról.


Az, hogy néger, black vagy nigro... én max a black-et használom, nekem kicsit pXcsaskodásnak tűnik, hogy ők hepajoznak erre, de elfogadom.


A cigány szót használom, és nem a romát. Ennek sok oka van, nem akarom mind részletezni, de pl a "romák" az olyan, mint a "szo szi van veled", azaz "mi VAN VAN veled", a romák is olyan, mint a médiák... igazából azt jeletni cigányokok... részben ezért. Mégse mondhatom, hogy rom-ok :)


Szóval, ha illedelmes vagy, inkább a saját nyelvén szólítasz mindenkit, de nálam van kivétel... talán azért mert a cigányok 90%-a nem beszél cigányul. Monduk egy olah cigányt, lehet romano shavonak hívok....


Amúgy szerintem - és a tudomány szerint - nem vagyunk hunok... bár lényegtelen.

2022. nov. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
87%

Pont ezt írtam én is, hogy nem vagyunk hunok. Dehát ezt már nem értetted meg.

És attól, hogy te még nem hallotál róla, attól még sérelmezik. Nyilván nem mindenki, pl. a fiatalabb generáció többsége azt sem tudná miről beszélsz, de aki tudja, főleg az idősebbek nem örülnének neki. Pedig ezek sem jelentenek rosszat, csakannyia bajuk vele, mint azt már írtam, hogy régen, a nagy Magyarországon így hívták őket a magyarok. És ők ezt az időszakot mindenképpen el akarják törölni a múltjukból, az egész történelemhamisításuk erről szól.

2022. nov. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
47%

7


"Amúgy szerintem - és a tudomány szerint - nem vagyunk hunok... bár lényegtelen."


A hagyományaink szerint meg igen.És nagyjaink is ezt vallották,Kölcsey Petőfi...stb.

Ez a tudat még a Himnuszban is benne van.S volt idő amikor ez alapismeret, tankönyvi tétel volt.

2022. nov. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
69%

9.


"A hagyományaink szerint meg igen.És nagyjaink is ezt vallották,Kölcsey Petőfi...stb."


Mondasz nekem hun hagyományokat? Mit táncoltak a hunok, milyen volt a gasztronómiájuk, a népdalaik, viseletük?

2022. nov. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!