Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik nyelvet érdemes tanulni...

Melyik nyelvet érdemes tanulni angol mellé?

Figyelt kérdés

Angolból van középfokúm, de mellé szeretnék még (legalább) 1-et (legalább) középfokig elsajátítani. Németet tanultam általánosban, így az alapok megvannak, viszont a hideg ráz tőle. Spanyolon vagy olaszon gondolkodok még.


Szerintetek érdemes "erőltetni" a németet vagy valamelyik másikat? Ha másikat, melyiket? :D


2010. szept. 30. 17:28
 1/6 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem ha van egy germán jellegű nyelved már, akkor mindenképp vagy újlatint, vagy valamilyen szláv nyelvet tanulj.

Az angol mellé, ha később szükséged lesz rá, könnyebben fog menni a német, mintha egy teljesen új nyelvcsaládot kezdenél.

Az újlatin (olasz, spanyol, francia, román(?)) előnye, hogy a világban elég sok helyen beszélik, és ugye ha egyet tudsz, akkor megintcsak relative könnyű lesz egy újat tanulni.

A szláv nyelveket viszont körülöttünk beszélik sokan, és azok a nyelvek már tényleg nagyon hasonlítanak egymásra, tehát ha meg tanulsz pl perfektül oroszul, akkor szinte gyerekjáték a lengyel, cseh, szlovák, stb...

2010. szept. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%
Elgondolkodva Európa lehetséges jövőjéről, a szláv nyelveket ajánlom, mert Oroszország egyre jobban jön fel és ezzel nő a befolyása. Ha visszamehetnék 3 évet, akkor az oroszt választanám.
2010. szept. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is a német csúnya nyelv, ahogy te is írtad, hogy kiráz tőle a hideg... én azt nem választanám. Meg amúgy a legtöbb német már beszél angolul. A spanyolról és az olaszról nem tudok mit mondani. Az orosz viszont nekem nagyon tetszik, véleményem szerint szép is. Én leginkább azt választanám... :)
2010. szept. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Spanyolt ajánlanám. Szép, és Latin-Amerika nagy részén is spanyolul beszélnek, tehát hasznos is.
2010. okt. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
50%

Először is az angolt kellene felsőfokú szintre fejleszteni, mert a középfokú angol nem sokat ér.


Ha nehezen mennek a nyelvek, akkor második nyelvnek a franciát javasolnám, nagyon hasonlít az angolhoz, így az angoltudás megkönnyíti. Nem nehéz, és még viszonylag hasznos. A német is hasznos, de nehéz, és ha nincs hozzá kedved, ne erőltesd.


Ha a franciát és németet is elutasítod, akkor az orosz a következő, még viszonylag fontos nyelv, bár nem annyira, mint az említettek.


A spanyolt és az olaszt a helyedben elfelejteném, semmire se jók, különösen az olasz. A spanyol se lesz fontos nyelv attól, hogy egy rakás szegény országban beszélik a világ másik végén.

2010. okt. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Eszperantóul minimum tanulj meg. :)
2011. máj. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!