Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az Andrea név az olaszban...

Az Andrea név az olaszban férfi és női név is? Miért?

Figyelt kérdés

Amennyire tudom, a női nevek -a ra, a férfi nevek -o ra végződnek.

Hogy lett az Andrea férfi név? Ha olaszos vagy, tudnál erről mondani valamit? Köszönöm!



2022. dec. 9. 11:36
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Az olaszban eltűnt a szavak végéről az /s/. Így lett Lucas > Luca, Andreas > Andrea stb.. Szerintem ez utóbbit nem adják náluk lánynak, nagy zavart okozna.
2022. dec. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%

"Szerintem ez utóbbit nem adják náluk lánynak, nagy zavart okozna."

De, előfordul. A legtöbb országban nincs hasonló rendszer mint nálunk, hogy csak egy megszabott listából választhatóak nevek, ahol minden név egyértelműen csak női vagy férfi.

Olaszországban mondjuk jóval ritkább az ilyesmi, mint mondjuk az Egyesült Államokban, de előfordul. Andrea vagy épp Felice elsősorban férfiak által viselt nevek, de előfordul nőknél is. Vagy fordítottjára is van példa, Fiore vagy Loreto többségében női név, de férfiaknak is adható.

2022. dec. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%

NEM!


Az Andrea a férfinév (András) és a női pedig Andreina.

2022. dec. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Az Andrea Olaszországban uniszex név, habár viszonylag kevés nő használja, de használják.

2022. dec. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
56%

Kettes ne beszelj butasagot, ilyen nincs. Loreto noi megfeleloje Loreta, nem adjak noknek O vegzodessel az eledben, ahogy az Andrea-t sem adjak noknek.



Evekig eltem olaszban, a ferjem is olasz, megkerdeztem, nincs ilyen.


Az Andrea ferfi nev noknek olaszorszagban NEM adjak, erre van masik noi megfelelo, ugyanugy mint a Luca-ra is :)

2022. dec. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2022. dec. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Hogy te nem találkoztál vele, attól még létezik. Az Andreina egy névváltozata az Andreának, meg van még vagy egy tucat másik, amik már specifikusan férfi vagy női nevek. De a sima alap Andrea név uniszex, mint láthatod az előbbi linken is.
2022. dec. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

De tessék egy konkrét példa is:

[link]

Andrea. És olasz. És nő.

2022. dec. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Pelenkásfiú ***** válasza:
100%

#8 Ha már Wikipedia:

[link]


"Andrea è un nome proprio di persona italiano maschile e femminile; primariamente maschile, si registra un suo uso minoritario anche al femminile."

2022. dec. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

8:

De ő évekig élt Olaszországban, a férje is olasz és megkérdezte. Nincs ilyen.

2022. dec. 10. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!