Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az rossz, hogyha egy évnyi...

Az rossz, hogyha egy évnyi orosztanulás után, orosz zenékből nem igazán hallok ki szöveget?

Figyelt kérdés
Engem nagyon zavar spec, bár főleg a változó hangsúly az ami be tud kavarni. Kevésbé tempósan beszélt szöveget viszont általában meg tudok érteni.
2010. szept. 30. 21:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Hallgass nagyon sok zenét, és jobb lesz, én sem értem angolból a zenéket, pedig már egy ideje tanulom.
2010. szept. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Na mondjuk igen, ez az érdekes, angolt idestova 11 éve tanulok, és a dalok szövegeit azóta sem értem mindig - sőt, kifejezetten ritkán. Ezt a tanáraim igen hülye kiejtésének tudom be, amiket általánosban megszoktam. (És mielőtt valaki belekötne: nem, nem állítom hogy jobban tudok a volt tanáraimnál angolul, de azért hallatszott az ő kiejtésén hogy minden volt, csak igazán angolos nem.)


Az oroszt viszont nem tanárral tanulom, csak azért gondoltam hogy jobban ki tudnám hallani a szövegeket egy, ezen a nyelven íródott zenéből, mert a kiejtése azért messze nem olyan bonyolult mint az angolban.


De ha szerinted ezzel nincs gond, akkor kösz, megnyugtattál! (De ha esetleg van aki az orosz nyelvvel foglalkozik, és erről más a véleménye, azt is nagyon szívesen meghallgatom.)

2010. szept. 30. 22:16
 3/3 anonim ***** válasza:
szerintem nincs jó nyelvérzéked. ilyen van. én például nem tanultam soha oroszt de egy ideje hallgatok orosz zenéket és amik érdekeltek azoknak utána néztem mit jelent és azóta ha más orosz számban hallom ugyanazokat a szavakat akkor már sejtem, h miről lehet szó.
2010. okt. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!