Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Szerinted melyik a világ...

Szerinted melyik a világ legcsúnyább nyelve?

Figyelt kérdés

2023. jan. 2. 23:50
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
76%
Számomra a török az, de a német sem tetszik igazán.
2023. jan. 3. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem a holland. Az a sok torokhang..
2023. jan. 3. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
65%
Német. Bár az örömóda meg az Erika jól hangzik. Az se hangzik rosszul, amikor Cartman kajabálja, hogy "Juden ist verboten, bakker!", de amúgy szar nyelv.
2023. jan. 3. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
42%
Kínai meg japán
2023. jan. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
68%
Francia
2023. jan. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
71%
A francia és a lengyel.
2023. jan. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
89%

Hangzásra megmondani elég szubjektív dolog, nem is biztos hogy a valóságot tükrözi. Számomra inkább az a "csúnya" nyelv, amin érezhető, hogy művi, erőltetett, nincsenek benne igazi élő nyelvi fordulatok, ahogy annak idején az orosztanárom fogalmazott: "nyelvi mazsolák". :)

Számomra ilyen például az eszperantó. Hangzásra próbál az olaszra hasonlítani, bár elég bénán csinálja. :D De ezzel nem is lenne baj.

A struktúrája, a nyelvtani merevsége viszont rémesen mesterkéltté, és természetellenessé teszi. Az alapgondolat az, hogy könnyű legyen pld új szavakat képzőkből felépíteni, és ezért könnyű legyen tanulni, de ez gyakran pont az ellenkező hatást éri el a gyakorlatban.


pld:

san(a) = egészséges

mal - = ellentétképző

malsan(a) = beteg

-ul(o) = a szótőben jelzett minőségű személy

malsanul(o) = beteg (ember), valaki betege

-ej(o) = hely, a szótőben jelzett személyek, dolgok jellemző gyűjtőhelye

malsanulejo = kórház


A későbbi nyelvi reformokból született, újragondolt nyelv, az ido, ott a kórház egyszerűen "hospitalo", a világon mindenki azonnal érti.

2023. jan. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Én szoktam ugyanazt a zenét meghallgatni különböző nyelveken. Nyilván ott maga a hangzás az érdekes, mert nem beszélek franciául, olaszul, japánul stb...


Valahogy nekem két nyelv, mintha a zene nyelve lenne , az az angol és spanyol.


Nekem nem tetszenek az olyan nyelvek amelyekben vanna olyan hangzók, amik "megtörik" a hangot, a hangzást. Ilyen pl a francia, német, holland ... Sok a {nekem} nem természetes hang. Valahogy úgy megtörik a beszéd és az ének "flow" ját, nem tudom ezek hogy alakultak beszéd hangzóvá (Pl a sok nazalitas, R hangzó stb) , de nekem nagyon természetellenesen hangzanak.


Spanyolul és olaszul beszélő ismerőseim is azt mondják, hogy élvezet ezeket a nyelveket beszélni , van japánul is tudó ismerősöm ő is ezt mondja. Én beszélek németül, de nem szeretem.

Se hangzása, se a nyelvi eszközei nem az én világom.


Szóval , nek m összegzésként az én fülemnek azok a nyelvek tetszenek, amiknek van egyfajta "flowjuk". És nem monoton beszéd közben sem. Hanem a kiejtés valahogy tükrzi a jelentést is.

2023. jan. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim válasza:
51%
Francia és spanyol messze a legkevésbé elviselhető hangzásúak. Számomra az orosz, német és arab a legszebb nyelvek, legalábbis amelyekkel eddig találkoztam.
2023. jan. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Ehhez mit szólsz? Egyébkényt a flamand nyelvet tartom a legrondábbnak. [link]
2023. jan. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!