Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mennyire nehéz a finn nyelv?

Mennyire nehéz a finn nyelv?

Figyelt kérdés
Ott szeretnék egyetemen tanulni, ha befejeztem Magyarországon, ezért érdekelne mennyire nehéz? Duolingo segít valamit?

2023. jan. 3. 17:32
 1/6 anonim ***** válasza:
73%

Könnyebb, mint az angol vagy a német, de át kell állítanod az agyadat arra, hogy ez egy ragozó, magánhangzó-harmóniát használó nyelv.

A nyelvrokonságot valószínűleg nem fogod észlelni.

2023. jan. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Első, mondjak valami nagyon meglepőt? A magyar is ragozó, magánhangzó-harmóniát használó nyelv. Csak annyi a különbség, hogy a finnben az I és az E semleges hangnak számít, nem magasnak, mint nálunk.


Kérdező: a nyelvtana és a logikája nagyon hasonló a miénkhez, a kiejtés szuper egyszerű. Mi magyarként nagy előnnyel indulunk, egy született angolnak vagy franciának sokkal nehezebb dolga van, ha finnül akar tanulni. :) Rengeteg anyagom van hozzá, szívesen küldök belőle, ha tényleg érdekel.

2023. jan. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
46%
#2: Ezt azért írtam, mert ha eddig tanultál egy vagy két idegen nyelvet, akkor neked van már egy elképzelésed arról, hogy az idegen nyelvek ilyenek. Nem minden idegen nyelv ilyen. Speciálisan vannak, amik inkább a magyarra hasonlítanak, mint az eddig tanult idegen nyelvekre. Erre kell átállni, aztán már menni fog.
2023. jan. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tanultam angolt, németet de csak az érettségi van meg, a finn nagyon tetszik így talán gyorsabban is haladnék vele
2023. jan. 3. 19:30
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A saját tapasztalataim alapján azt tudom neked mondani, hogy az eddig általam tanult idegen nyelvek közül, a finn ragadt rám a legkönnyebben. A szavak kiejtése valóban nagyon egyszerű, és nincs benne semmi különösebb trükközés, vagy ilyesmi. Amit leírva látsz, azt ejted ki.


A nyelvtannal én komolyabban még nem nagyon foglalkoztam, mert a hallás utáni nyelvtanulás híve vagyok. Csak akkor szoktam komolyabban beleásni magam a nyelvtanba, amikor már valóban szükségét érzem.


Természetesen egy-két szabállyal azért már megismerkedtem, de magyar anyanyelvűként ezek nekem nem ördögtől valók. Nem mondom, hogy könnyűek, de az agyam gyorsabban rááll a dologra, mint pl. a németnél. Ha pedig néha bizonytalan vagyok a dolgomban, belegondolok, hogy magyarul miként csinálnám, és az esetek 90%-ban ez bejön.


A Duollingo az alapokra nagyon jó, de ha komolyabban szeretnél foglalkozni a nyelvvel, én a Speakly alkalmazást ajánlanám. A teljes használatért sajnos fizetni kell, de a tanítási technikájuk nagyon jó, így szerintem teljesen megéri.


Én kb. három hónapja tanulom a finn nyelvet, viszont eddig egy alkalommal se vettem tankönyvet a kezembe. Sorozatokat nézek, cikkeket olvasok és podcasteket hallgatok a Speakly használata mellett. Természetesen nem beszélem még folyékonyan a nyelvet, viszont ez alatt a röpke három hónap alatt, különösebb erőbefektetés nélkül (kb. napi egy óra) eljutottam arra a szintre, hogy nagyon sokszor már megértem, miről beszélnek, és egyszerűbb mondatokat már magam is használni tudok.


Ha bármi kérdésed van még, nyugodtan írj, szívesen megosztom veled a tanulási technikáimat, hátha tudok még segíteni :)

2023. jan. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Archibald Haddock válasza:
Semennyire sem, hiszen az az edes anyanyelvem!
2023. máj. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!