Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Basic helyes kiejtése?

Basic helyes kiejtése?

Figyelt kérdés
Én úgy tudom és úgy tanultam meg, hogy “bészik”. Mármint sosem tanultam angolt, csak így rám ragadt az idők folyamán. Mondhatni csak mostanában kezdett el igazán érdekelni, hogy mely szót hogyan kell helyesen kiejteni. Azért teszem fel ezt a kérdést, mert egy kérdést találtam erről itt Gyakori Kérdéseken és “béziknek” írták, valamint nézek videósokat és ők is így ejtik. De én úgy tudom, hogy bészik. Google fordító is így mondja, másik fordító is és amerikai videóban is így hallottam. Most akkor hogy is van ez? Bézik or bészik? Nekem a bézik röhejesen hangzik.

#nyelv #angol #kiejtés #Basic #Bészik #Bézik
2023. jan. 15. 12:46
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Milyen nyelven? Mert magyarul bézik, angolul meg hát ugye /ˈbeɪsɪk/.
2023. jan. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Angolul a basic az bészik, nem?
2023. jan. 15. 13:09
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Angolul igen. De most az zavar, hogy angol beszéd közben egyesek helytelenül ejtik vagy az, hogy magyarul beszélve nem ejtik angolosan? Mert az utóbbi ne zavarjon! Aki magyarul beszél épp, annak pont az a dolga, hogy magyarosan ejtsen ki angol szavakat is, hogy aki nem tud angolul, az is érthesse, hogy miről beszél.
2023. jan. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem, csak z betűvel nekem sérti a fülemet. Mindenki úgy ejti ahogy akarja. Én csak erre voltam kíváncsi. :)
2023. jan. 15. 13:33
 5/9 anonim ***** válasza:
36%

#4: Na de a basic mitől magyarosabb z-vel, mint sz-szel ejtve? Sz-szel ejtve sem ütközne a magyar kiejtési szabályokba. Ez nem érv.

Egyszerűen olyanok kezdték el használni a basic szót magyar szövegkörnyezetben, akik nem voltak tisztában a helyes angol kiejtésével, és ezért így, "bézik" kiejtéssel terjedt el nálunk. Ez már valószínűleg így is marad.

2023. jan. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

"Ájm ö sztrítfájtör, bézikli!"


De aki jobban tud angolul, mint kisországunk első doktor úrja, az persze úgy, ejti, ahogy az első írja: /ˈbeɪsɪk/

2023. jan. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
40%

"a basic mitől magyarosabb z-vel, mint sz-szel ejtve?"

Attól, hogy

""bézik" kiejtéssel terjedt el nálunk."

2023. jan. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
24%
Angolul az anyanyelvi kiejtés a felsoroltak közül semelyik, egy lágy “j” hang kerül bele: béjszik
2023. jan. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
82%

"Angolul az anyanyelvi kiejtés a felsoroltak közül semelyik, egy lágy “j” hang kerül bele: béjszik"

Akkor szerinted az sem helyes, amit az első írt, hogy "/ˈbeɪsɪk/"? Hát de.

2023. jan. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!