Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A szláv nyelvek hasonlósága...

A szláv nyelvek hasonlósága valóban sokkal magasabb fokú, mint a germán vagy az újlatin nyelvek esetén?

Figyelt kérdés

A germán nyelvek közül a németet és az angolt, az újlatin nyelvek közül pedig az olaszt, franciát és portugált beszélem. A szláv nyelveket sajnos annyira nem ismerem, de azt olvastam több helyen is, hogy a szláv nyelvek (akármelyik kettőt is hasonlítjuk össze) sokkal jobban hasonlítanak egymásra, mint az újlatin vagy a germán nyelvek, mert jóval később váltak szét.

A germán nyelvek tényleg eléggé eltávolodtak egymástól, a németre szerintem csak a holland hasonlít annyira, hogy legalább írásban különösebb gond nélkül meg lehessen érteni, az angol kakukktojás, illetve még a skandináv nyelvek alkotnak egy egységes alcsoportot. Az újlatin nyelveknél a portugál-spanyol-olasz trió elég jól érthető szerintem, a francia kakukktojás, bár ha az ember tudja megfeleltetési szabályokat, az olaszból azt is elég jól lehet érteni.



2023. jan. 22. 10:12
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2023. jan. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
0%

A germán nyelvek

--------------


Nem, nem. A germán a magyar nyelv.

2023. jan. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:

Hát a germán nyelvekre az angol-német páros a lehető legrosszabb összehasonlítás mert az angolnak nevetségesen magas számú Ófrancia és Latin jövevényszavai vannak.


A szláv esetében meg tényleg eléggé közel állnak egymáshoz. Ami nyelvészeti szempontból eléggé érdekes földraji régiót eredményez.

2023. ápr. 25. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
66%
Hogy mit nevezünk másik nyelvnek és mit ugyanazon nyelv másik nyelvjárásának, az politikai kérdés, nem nyelvészeti. Ebből adódik, hogy vannak szláv nyelvek, amelyek nagyon-nagyon hasonlóak.
2023. ápr. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
31%

#4 Ez nem igazán így működik. lol

Az igenis nyelvészeti kérdés. Az meg már másik téma, hogy a politika mit gondol, és nem egy mérvadó dolog amit a politika gondol.

2023. ápr. 26. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
66%

"Az igenis nyelvészeti kérdés."

Ezt nyelvészként mondod?

2023. ápr. 26. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
31%

Ahhoz nem kell nyelvésznek lenni, hogy tudd a nyelvi hasonlóság az nyelvészeti kérdés és nem politikai. Még akkor is ha néha néhány politikus úgy akar népeket összeugrasztani vagy közelebb húzni egymáshoz.

Ha te ezt máshogy gondolod akkor nálad van elrejtve a baj forrása valahol.

2023. ápr. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
66%

"Ha te ezt máshogy gondolod..."

Nem én gondolom máshogy, hanem nyelvészetből tanultam. Vannak olyan nyelvek ugyanis, amelyek között sokkal több hasonlóság van és sokkal nagyobbak, mint némelyik másik nyelv két nyelvjárása között. Ezt pont a nyelvészek látják a legjobban, igen.

2023. ápr. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
52%

#8

Most pont azt támasztod alá amit mondtam. 4-nek és 6-nak. (bár azt nem lehet tagadni, hogy egyesek felpróbálják használni a hasonlóságot más célokra)

Pont azt magyaráztam kettő kommenten keresztül amit itt leírtál, és egyben ellenezni azt a politikára vonatkozó megszólalást.

2023. ápr. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
66%
Akkor miért nem értesz egyet azzal, hogy "Hogy mit nevezünk másik nyelvnek és mit ugyanazon nyelv másik nyelvjárásának, az politikai kérdés, nem nyelvészeti"? Amikor a politika két nyelvjárás közé országhatárt húzott, akkor két külön nyelvnek nevezték azt a két nyelvjárást, amikor viszont az volt a politikai cél, hogy a két nyelvjárás beszélői minél szorosabban összetartozzanak, akkor ugyanannak a nyelvnek két nyelvjárása maradt. Erről beszélek. (Ha jobb lennék történelemből, mint amilyen vagyok, konkrét példákat is tudnék mondani, de inkább nem mondok, mert inkább csak tippelni tudnék, azt meg nem akarok, mert esetleg rossz példákat hoznék.)
2023. ápr. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!