Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Skandináv nyelveket ismerők:...

Skandináv nyelveket ismerők: a svéd vagy a norvég a könnyebb nyelv?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a skandináv nyelvek alapvetően nagyon hasonlóak, de pl. az eléggé közismert tény, hogy a három fő skandináv nyelv közül a dánnak messze a legnehezebb a kiejtése, ennélfogva a hallott szöveget is ott a legnehezebb megérteni. A svéd és a norvég közül melyiket mondanád a könnyebbnek?

Melyiknek egyszerűbb, logikusabb a nyelvtana? Melyiknek egyszerűbb, szabályosabb a kiejtése? Melyiket egyszerűbb szóban megérteni?



2023. márc. 1. 21:28
 1/4 Metionin ***** válasza:
100%
Szerintem a svéd. Bár lehet, hogy azért, mert norvégul nem tudok, finnül meg németül pedig igen, amik nekem sokat segítenek a svédben. Viszont ha a munkám során valamiért norvégul vannak a cuccok, akkor azt mindig a svéd alapján értelmezem. A norvég bonyolultabbnak tűnik de nagyon hasonlónak.
2023. márc. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Svéd
2023. márc. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
svéd
2023. márc. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szép nyelv mind a kettő,de a svédet könnyebb megtanulni.
2023. márc. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!