Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A germanisztika szak néderland...

A germanisztika szak néderlandisztika, illetve skandinavisztika szakirányán milyen nyelveket tanítanak és mennyire mennek bele ezekbe?

Figyelt kérdés

2020. nov. 16. 18:20
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

Néderlandisztika: holland

Skandimavisztika: svéd, norvég, dán

Nyelvszakok, annyira mennek bele, hogy a képzés végén nyelvtanár, fordító-tolmács, stb. légy.

2020. nov. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi!

Fordító és tolmács nem csak egy külön mesterszak elvégzésével lehet az ember?

2020. nov. 16. 18:50
 3/9 anonim ***** válasza:
Úgy tudom a nyelvszakokon a túlnyomó többség megy mesterszakra.
2020. nov. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igen, de van kifejezetten specifikus mesterszak is, a legtöbb BA nyelvszakhoz...

Meg van külön a fordító és tolmács szak is.

2020. nov. 16. 19:05
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az alapképzés nem ad fordító stb. végzettséget, "csak" XY alapszakos bölcsész leszel vele. Annyi, hogy egyes szakokon esetleg van fordító szakirány. Ha fordító és/vagy tolmács szeretnél lenni, akkor arra valóban ott van a fordító-tolmács mester és vannak különböző szakirányú továbbképzések is. Viszont ezek sokszor azért nem minden nyelvből indulnak.
2020. nov. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Csak azért tettem fel a kérdést egyébként mert anglisztikával kapcsolatban azt hallottam, hogy már eleve elvárás hogy a hallgatók viszonylag magas szinten tudjanak angolul, az oktatás angolul folyik...

De például Keleti nyelvek és kultúráknál, kínai szakirányon, a hallgatók nagy része semmit nem tud a nyelvből és ott a nyelvet is tanítják, méghozzá az alapoktól.


Ezért lennék kiváncsi, hogy e szak esetében ez hogy van.

Milyen tudással mennek be az elején a hallgatók és milyen tudással jönnek ki a végére...

2020. nov. 16. 19:25
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Minden olyan szakra igaz az, hogy teljesen az alapoktól kezdik, ahol nem elvárás a nyelv előzetes ismerete. Magyarul pl. egy anglisztika szakra egy emelt angol érettségivel tudsz csak felvételizni (ami kb. B2) és az elejétől kezdve angol nyelven folyik az oktatás. Míg pl. a kínaira (vagy akár a holland, norvég, svéd stb.) szakoknál nincsen ilyen kitétel, és nyelvtudás nélkül is felvesznek. Ott a képzés része a nyelvtanulás is és a legtöbbször egy B2 szintet szoktak meghatározni a kimeneteli követelményeknél, tehát ez azt jelenti, hogy nagyjából egy középfokú nyelvtudást szerzel a 3 év alatt. A gyakorlatban ez persze nem feltétlenül van így, hallottam már ennél pozitívabb és negatívabb tapasztalatokat is és nyilván nagyon sok múlik azon is, hogy az adott hallgató mit tesz bele pluszban. Valamint egyes szakoknál esetleg létezik csoportbontás is (pl. én oroszosoktól hallottam olyat, hogy náluk volt külön kezdő és haladó csoport is, mert valaki már úgy ment oda, hogy tudott valamennyire oroszul).
2020. nov. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
97%
Annyival kiegészíteném az előző válaszokat, hogy attól függetlenül, hogy skandinavisztikám és néderlandisztikán nem elvárás a bemeneti nyelvtudás, nem ért nyáron egy kicsit megismerkedni az adott nyelvvel, hogy ne legyen minden teljesen ismeretlen szeptemberben.
2020. nov. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én dános barátomtól hallottam, hogy a nyelvóráknál - amíg nem tudtak elég jól dánul - az angol volt a közvetítőnyelv, mert volt külföldi hallgató a csoportjukban.


De jah, a B2 tuti megvan ilyen szakon is. Időd vagy szorgalmad függvénye, hogy magasabbra vidd a nyelvtudásod. Elvégre, ebből fogsz megélni és nem a papírból.

2020. dec. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!