Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik helyes nyelvtanilag...

Melyik helyes nyelvtanilag vagy esetleg mindkettő (magyar)?

Figyelt kérdés

Ez a legszebb dolog, amit valaha életemben láttam.


vagy


Ez a legszebb dolog, amit életemben valaha láttam.



Én az elsőre hajlok, illetve arra, hogy talán mindkettő elfogadható, de elég bizonytalan vagyok.

Köszi a segítséget.


2023. márc. 8. 19:19
 1/4 A kérdező kommentje:
Hmmm...persze ki lehetne hagyni az "életembent", de ha mindenképp ott kell lennie, akkor melyik a helyes?
2023. márc. 8. 19:20
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem kell a valaha.
2023. márc. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Most rájöttem egy harmadik, talán legkevésbé nyakatekert verzióra: "amit valaha láttam életemben"- ez milyen?



2-es miért nem kell a valaha?

2023. márc. 8. 19:22
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a valaha és az életemben ugyanazt jelenti ebben a mondatban, ezért hangzik mindkettő kicsit furcsán. Vagy csak egyik, vagy csak másik jobban tetszik a fülnek.


Ha már választani kell, az "életemben valaha" szerintem szebb. A "valaha láttam" szókapcsolat gördülékenyebbé teszi a végét. De mondom, inkább kihagynám valamelyiket.


A harmadik verziónál még feleslegesebbnek hangzik a végére hozzátenni, hogy "életemben".


Hogy melyik a helyes? Gondolom, mindhárom. Akár azt is mondhatod, hogy "ez a legszebb dolog, amit csak életemben valaha is láttam". Csak nem valami szép.

2023. márc. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!