Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Oroszul mit jelent a "kurwa"?

Oroszul mit jelent a "kurwa"?

Figyelt kérdés
Fonetikusan írtam, és azért w-vel, mert másképp nem engedi az oldal. Valószínűleg oroszul nem így írják, mert a fordító nem ad találatot.

2023. márc. 9. 05:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Náluk ez annyira nem használt, de ez itt a környéken egy elég internacionális szó :) Inkább a blyat (afféle felkiáltásként) vagy a suka (inkább mint “melléknév”) használatos.
2023. márc. 9. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 hollófernyiges ***** válasza:
51%

Oroszul semmit.

[link]

2023. márc. 9. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%
Most te a magyar szó orosz megfelelőjét várod, ahogy az egyes értette, vagy hogy szerinted ez egy orosz szó (nem az), és hogy az mit jelent magyarul?
2023. márc. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%

Biztos, hogy orosz?

Lengyeleknél jelenti ugyanazt, amit nálunk. Használják is sokat :D

2023. márc. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2023. márc. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb szláv nyelvű országban használják (vagy legalábbis ismerik).

Lehet indulatszó, vulgáris kifejezés az örömlányokra, vagy szitokszó.

Boris -egy főleg szláv mémekre építő videós- szokott "multi tool"-ként hivatkozni erre a szép szóra, mert egyes szlávoknál szinte bármilyen helyzetben előkerülhet.

2023. márc. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én lengyelekkel kapcsolatban hallottam ezt a szót, és ők úgy írják, ahogy te is írtad.

Az alapjelentés ugyanaz, mint nálunk, de ők sűrűbben használják, mint nálunk azt, hogy wazzeg.

2023. márc. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!