Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Keteves kisunokammal havonta...

Keteves kisunokammal havonta csak egyszer van alkamam 2-3 napot tolteni.Ennek ellenere szeretnem atadni neki magyar nyelvtudasomat. Van valami bevalt modszer hogy megtanuljon ilyen feltetelek mellett is?

Figyelt kérdés

#Nyelvtanitas kisgyereknek
2023. márc. 11. 16:04
 1/9 anonim ***** válasza:
61%
Havi 2-3 nap elég ahhoz, hogy megtanítsd magyarul, ha nem halálozol el néhány éven belül. Meg aztán lehet telefonálni is.
2023. márc. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Telefon, videohívás stb
2023. márc. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A gyermek anyja nem beszel magyarul, apja sem tokeletesen de azert beszel hozza hogy el ne felejtse ami raragadt. A kicsi fogekony a tanulasra, sokszor mind a ket nyelven egymas utan megnevezi amit kozolni akar.Amiatt aggodom, hogy majd ha jobban tudatositja mennyire konnyebben fejezi ki magat a preferans nyelven, nem lesz kedve velem mas nyelven"tarsalogni". En csak magyarul beszelek hozza.
2023. márc. 11. 16:17
 4/9 anonim ***** válasza:
81%
Mennyi idös a gyerek?
2023. márc. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, most láttam - félreolvastam a kérdést!
2023. márc. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az ember amikor megszületik, a legfogékonyabb. Kisiskoláskorára lesz tapasztalata a világról, és ezt a tapasztalatot jellemzően a rokonaitól kapja. Addigra annyi eldől, hogy szeret tanulni vagy sem. És ez meghatározza sorsát.


Persze hogy számít a gyakoriság. De legalább ennyire az emlékezetesség. Azaz minden lehetőséged megvan, hogy megtanítsd magyarul, sőt, hogy megtanítsd boldog emberek lenni. És akkor a boldogság és a magyar nyelv ugyanazt fogják jelenteni neki.

Ne tanítsd, mert egy 2-3-4 éves gyermek azt nem tudja. Hanem szeresd, beszélj hozzá, mutasd meg neki a világot, játékokat, természetet, mindent. Ha számára érdekesen teszed, mindenre kíváncsi lesz és nem lesz nyugtod (jó értelemben) tőle. Ha mindezt magyarul teszed, akkor a világ dolgait magyar szavakhoz köti. Nem kevés ennyi idő, főleg ha érzi, már alig vártad, hogy találkozz vele, játssz vele, beszélj hozzá.


A legfogékonyabb kor! A kisgyerek kiválóan tud szelektálni. Eleinte keveri a nyelveket, de ez őt nem zavarja. Hamar megtanulja, hogy mindenkihez olyan nyelvan szóljon, ahogy hozzá szólnak. Bizonyos idő után egyszerűen két anyanyelve lesz, ami neki egy. Nincs ennél szerencsésebb ember.

Sok ilyen esetet láttam, látok.

2023. márc. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
53%

A gyerek probalkozni for a mamanak kb. 8-10 eves koraig, de magyarul nem fog tudni folyekonyan. Nagyon sok mindent meg fog erteni felnott korara is, de beszelni nrm fog.

Az apja sem “tokeletes “, akkor mit vartok a gyerektol, ha nincs egesz nap magyarok kozott.

2023. márc. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Próbálkozz minél többet akkor beszélni hozzá, amikor nem tudnál. Például telefon és videóhívás. Ha jól értem, megfelelő a pszichológiai kapcsolatotok, csak kevés fizikai alkalom van. Akkor viszont ki kell szélesíteni a kapcsolattartást nem fizikai terepekre is. Keresd őket, és persze magát a gyermeket esténként telefonon 5-20 percre, és pár naponta egy kicsit hosszabb, vagy ugyanúgy 15-20 perces videóhívás is jót tehet mindenkinek. Mivel veled játszik, miközben a gyermeked is ott lesz és beszélgettek, a gyereknek is segíthet új hangulathoz jutni. Ezt nagyon hatékonyan ki lehet használni. Akár az apja is segíthet neked, és ő is gyakorol, még ha "csak" 5 percet is a 20 perces videóhívásból, de egy kihangosított telefonhívás, vagy internetes beszélgető program általi hívás is általános megoldás. Én ebben rossz vagyok, de járj utána.
2023. márc. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8-as. KÉT ÈVES gyerekröl van szó - ekkora gyereknek a telefon/videóhívás nem ér semmit, nem tud vele mit kezdeni!
2023. márc. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!