Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Guyana, Jamaica, Barbados,...

Guyana, Jamaica, Barbados, Trinidad és Tobago, Belize és a Bahamák mind angol nyelvű országok. Mennyire érthetetlen az angoljuk?

Figyelt kérdés
Mi a brit, amerikai angolt halljuk. Hallgattam a fent említett országok közül hivatalos időjárás-jelentést, híreket, az viszonylag érthető. De az utca embere...? (Élőbeszédre gondoltam, aki volt ott, az segítsen!)

2023. márc. 17. 08:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én a fentiek közül Belize-ben voltam, két szervezett túrára fizettünk be, a legtöbbet azok közben beszéltünk a helyiekkel, akik a szervező cég alkalmazottai voltak. Az úton tartottak idegenvezetést, ami teljesen érthető volt, ráadásul külön odajöttek hozzánk, mikor feltűnt nekik az ismeretlen nyelv, amin beszélünk (rajtunk kívül csak amerikaiak és kanadaiak voltak mindenhol), faggattak Magyarorszagról, jól elbeszélgettünk, mindenki értett mindent.
2023. márc. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Gondolom, a Nagy Kék nem maradt ki!
2023. márc. 17. 10:09
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem, szerencsére Eagleheart kapitàny értette a dolgát :D

Őt speciel pont egy helyi erő tanácsára személyesen kerestük fel a repülőtéren, az nem szervezett repülés volt.

2023. márc. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A jamaikai angol egy creole nyelv. A creole azt jelenti, hogy egy nyelv alapján szinte új nyelv alakul ki. Tehát az eredeti nyelv megváltozik, egyedi kifejezéseket használ, egyedi nyelvtani szerkezeteket használ, és más nyelvekből integrál szavakat (Jamaika esetén afrikai nyelvekből). A kiejtésük is nagyon jellegzetes és összetéveszthetetlen. De azért minél iskolázottabb / világlátottabb valaki, annál inkább képes nem csak helyiek számára érthető módon beszélni.


Ezt a videót találtam érdekességként jamaikai angol creole-ról:

https://www.youtube.com/watch?v=xLas9oA1SFw


A creole-t leszámítva az egykori angol gyarmatokon általában a brit angolhoz közelebbi angolt beszélnek akkor is, ha az USA van közelebb. Ha rááll az agyad, akkor érthető.


Itt van egy videó trinidadi angolról, ahol egy stand upos a trinidadi angolt hasonlítja össze a brittel:

https://www.youtube.com/watch?v=h3l-3Y9z8qE



A trinidadi kiejtés is nagyon jellegzetes és nagyon más. A többi karibi angol (ha nem creole) ennél könnyebben érthető. Pl. itt egy barbadosi videó:

https://www.youtube.com/watch?v=wdea_RnnThM

2023. márc. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Tudod mit, menj Haiti-re! Kreyol ayisyen!
2023. jún. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Dzeahsp fuat gonna leah!
2023. jún. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!