Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit gondoltok, milyen nyelvet...

Túráscsapat kérdése:

Mit gondoltok, milyen nyelvet érdemes tanulni sorozatokból vagy filmekből?

Figyelt kérdés
Privátban is jöhet.

2023. ápr. 4. 17:27
 1/7 A kérdező kommentje:
Angol c1 már megvan.
2023. ápr. 4. 17:28
 2/7 anonim ***** válasza:
53%

Csak film- és sorozatnézésből semmilyen nyelvet nem fogsz megtanulni, azért felteszem tisztában vagy.

Olyan nyelvet érdemes tanulni, amit szeretsz, ami egy olyan kultúrkörhöz köthető, ami iránt érdeklődsz, illetve gyakorlati haszna is van az életedben.

2023. ápr. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Azt hallottam hogy a germán-nyelvek most a menőek mindenhol. Ezen kívül jöhet más ötlet is.
2023. ápr. 4. 17:32
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha magadtól ennyire nincs elképzelésed (ami számomra elég fura), akkor legyen a spanyol, világnyelv és ha jól beszéled, utána egész könnyen megtanulhatsz olaszul, franciául és portugálul a későbbiekben.

Ha a germán-nyelvek érdekelnek (remélhetőleg nem csak azért, mert mások szerint "menő"), akkor a némettel tudsz a legtöbbet kezdeni, hiszen azt beszélik a legtöbben.

2023. ápr. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Tehát hogyha megtanulok spanyol nyelven akkor menne a portugál is? Lengyelt is tanultam még, elég jól elsajátítottam. Ennek köszönhetően a többi hozzá hasonló nyelvet megértem. Remélem ez az újlatin nyelveknél is így van. Az olaszt hallgatni szeretem, dallamos. De nem értem. Talán egy francia tudással érteném?
2023. ápr. 4. 19:37
 6/7 A kérdező kommentje:
És tényleg elvesztem az elképzelések között, mivel annyi nyelv van, amely nekem tetszik. Nincs ötletem még melyiket tanuljam meg harmadik nyelvként.
2023. ápr. 4. 19:38
 7/7 anonim ***** válasza:
Spanyol
2023. ápr. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!