Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Habár folyékonyan megy az...

Habár folyékonyan megy az angol, egyszerűen úgy érzem, nem tudom olyan szórakoztatóan kifejezni magam, mint magyarul. Más is érez hasonlót?

Figyelt kérdés

Biztosan benne vannak a nyelvi képességek is, de mi van, ha a magyar nyelv tényleg alapból sokszínűbb és változatosabb? Káromkodások terén például a közelébe sem ér az angol.

Egy csomó dolgot meg nem is lehet egyszerűen kifejezni angolul. Pl mikor munkahelyen röhögcsélünk és egyik kolleganőm atom artikulálatlan módon röhög, én meg odaszólok neki, hogy "Hogy röhögsz már, te bánat?" :D

Ezeket angolul ki se lehetne fejezni.

Úgy érzem hogy két különböző ember vagyok, amikor magyarul és amikor angolul társalgok. Sokkal szórakóztatóbbnak találnak azok, akikkel az anyanyelvünkön beszélünk, mint azok, akikkel angolul kommunikálok.

Más is érzi így, hogy habár jól megy neki egy idegennyelv, mégse tudja magát olyan hatákonyan kifejezni, főleg poénok terén, mint az anyanyelvén?



2023. ápr. 21. 01:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Sokaknal van ez igy. Nem az az anyanyelved, igy a szokincs sem olyan jo.

A legtobben ha nem angol az anyanyelvuk akkor epp hogy megertetik magukat, nem hogy meg valasztekosan is beszeljenek.


En is mashogy fejezem ki magam angolul mint magyarul.

2023. ápr. 21. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
38%

Az angoloknak teljesen más a Világuk. Ez a “bánat” kifejezés nem is lenne számukra vicces. Hozzá teszem, nekem sem az pedig én magyar vagyok.

Az otthoni poénokat már nem igazán tartom viccesnek . Angliában élek hosszú ideje.

Te pl nem értenéd az angol humort , hiába hiszed, hogy folyékonyan beszélsz. Szlengekhez sem konyítasz, ebben biztos vagyok.

2023. ápr. 21. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

"Más is érez hasonlót?"

Mindenki, akinek nem az anyanyelve.

2023. ápr. 21. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
56%

"Te pl nem értenéd az angol humort , hiába hiszed, hogy folyékonyan beszélsz. Szlengekhez sem konyítasz, ebben biztos vagyok."

:DDD

Persze, te már csak tudod, hogy ő mit ért meg mit nem, ugye?

Ekkora arcot, bakker...!

2023. ápr. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
50%

2: üres spekuláció. Te az emberekkel nem boldogulsz, tök mindegy milyen nyelven.

XD

2023. ápr. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
12%

Es te igy beszelsz, illetve beszelnel, ha tudnal a kolleganoiddel?

Nem sok intelligencia busy meg bennem egyik nyelven sem.


De itt van par darab a banatra -

you sorry sight

You’re pathetic

You pitiable thingo

2023. ápr. 22. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
25%

#2, #3, 👍👍


#4,


Ha azt az egyszeru mondatot, amit ide irt peldanak a Kerdezo nem tudja angolul, akkor igen csak nem beszel folyekonyan meg.

2023. ápr. 22. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Ennyi intelligencia szorult belém, egy ösztönlény vagyok sajna. Tulajdonképpen egy szobanövény szintjén állok
2023. ápr. 23. 00:34
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
#8, kerdezo, tok igazad van.
2023. ápr. 23. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
85%
Az egy totális félreértése a világnak, ha te a bánat szót, mint jellemzőt, megszólítást, tükörfordításban keresed.Egyébként meg, menj el egy anktikváriumba és vegyél egy pár thesaurust. Meg fogsz lepődni.
2023. ápr. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!