Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik latin tankönyvet...

Melyik latin tankönyvet ajánlanátok tanulásra kezdő szinten?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 29. 15:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Vannak hagyományos nyelvtanalapú tankönyvek (Gavin Betts: Latin nyelvkönyv; Ferenczi-Monostori: Latin nyelvkönyv stb.) és vannak módszertanilag modernebbek (Orberg: LLPI, vagy Benigno Juanes SJ: Lingua Latina Moderna Methodus).


Az utóbbiak célnyelven íródtak.

2023. ápr. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Motivációként nézd meg a Satura Lanx-ot, nagyjából az összes csatornája jó, tudom teljesen kezdőnek ez legfeljebb motiválásra jó (ami szintán fontos, perspektívát, víziót nyújt), középkezdőnek viszont már közvetlenül is hasznos.


https://www.youtube.com/c/SaturaLanx


Nyelvkönyvekkel az [link] ban találtam említésre méltó választékot latinra, és műfordításokból és német, angol közönség számára írt latin nyelvkönyekből jó a kínálat. Sajnos viszont egy a Kádár-korban felnőtt ember számára esetleg hiányzik az akkoriban elérhető elég jó önálló tanulásra is jó, kezdő szinttől való és magyar nyelvű latin nyelvkönyv kínálat. Azért így is lehet jó elindulásra, később antikváriumokból ki lehet egésziteni a dolgot.

2023. ápr. 30. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
En Orbis Latinus konyvekbol tanultam. Jo nem lettem soha, de kozepfokut legalabb letettem belole. Akkoriban 11-12 eves voltam, tehat fiataloknak valo konyv lehetett szerintem. Ha mar felnott vagy akkor biztos van intenzivebb, kompaktabb nyelvi felkeszito.
2023. máj. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Inkább azokat kellene felvilágosítani, akik ma még a nyelvtanulást, nyelvtudást forszírozzák, mert 10 éven belül itt van a gépi szinkrontolmács. A Google Translate már ma is kiválóan fordít.
2023. máj. 26. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
De a nyelvek viccesek. Most a Quenyába kezdtem bele, épp a latin kapcsán találtam rá. Tolkien a latin és a finn ihletésére állította össze, persze nem kiméraszerűen, ő jó szakmabeli neves nyevész is volt.
2023. máj. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
Szerintem Fehér Bence első és második latin nyelvkönyve hatodikos és nyolcadikos osztályosok számára egy kiváló könyv, igaz a nyelvtan a hátuljában van, de a feladatok könnyűek az elején és szerintem teljesen jó tempóban építi fel a latin nyelvtan koncepcióit.
2023. júl. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!