Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A hétnek, mint időegységnek...

A hétnek, mint időegységnek van valamilyen szinonimája?

Figyelt kérdés
Nemrég azon tanakodtam, hogyha változtatni kéne a hét napjainak számán, akkor mi magyarok hogyan tudnánk megkerülni, hogy továbbra is hétnek kelljen nevezni? Eddig ugyanis nem igazán hallottam arról, hogy volna neki másik elnevezése és emellett találni sem találtam róla semmit. Volt esetleg régebben valami olyan, ami mára már kikopott a szóhasználatunkból?

2023. máj. 3. 19:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor adnánk neki valami más nevet, mint sok más nyelvben :)
2023. máj. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mivel a hét napjainak száma HÉT, ezért ez a megnevezése.

A hét napjainak számát nem fogják megváltoztatni, mert akkor az egész naptár nem passzol sehogysem, anélkül meg semmi nem müködne.

2023. máj. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
#2 Tudom, hogy nem fogják, ez csak egy feltételezés volt. Egyébként a változtatást az egész világra kell érteni, nem egyénileg. Onnantól kezdve pedig semmihez sem kell passzolnia, hisz mesterséges időegység, ami jelenleg sem igazodik semmihez sem.
2023. máj. 3. 21:20
 4/5 anonim ***** válasza:
32%
Akkor lehetne hat, esetleg nyolc.
2023. máj. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Naptári hét.

Nem mesterséges a Hold fázisaihoz igazodik.

A 12 hónapos változó nap számú hónaprendszer a rossz, ellentétben az állandó 28 napos (4 naptári hetes) 13 hónapos évvel. 13x28=364. 364+1 nap újév napja naptári heteken kívül. +4 évente szökőnap szinten naptári héten kívül i névvel.

Minden naptári heti nap ugyanott lenne minden évben, minden ünnep ugyanarra a napra esne minden évben. Aprilissal kezdődne az új év. Június es július között lenne az új hónap. Szeptember újra 7. hó lenne neve szerint. Október a 8. November a 9. December a 10.

2023. máj. 4. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!