Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A skótok aranyosnak tartják a...

A skótok aranyosnak tartják a bénázó magyar akcentust, vagy gúnyolódnak rajta?

Figyelt kérdés

Soha nem tanultam nyelvet, iskolában sem. Ami ragadt rám az mind különböző MMORPG-kből, és ott is sokkal inkább csak az írott szöveget értem meg. Ennek ellenére úgy gondolom, hogy elég tág a szókincsem, például a Huckleberry Finn-t végigolvastam eredeti nyelven és értettem. Persze egy ifjúsági könyv nem nagy durranás, és a kiejtésem ettől még ugyanúgy gagyi.

Néhány hete egy skót lánnyal beszélgetek néha a játékban, és, olyanokat mond, hogy szeret velem beszélgetni, meg cuki az akcentusom, stb. Közben meg gyakran kinevet, ha valamit rosszúl mondok, aztán pedig utánoz, és olyan hülyén ejti az adott szót, ahogy én mondtam. Komolyan nem tudom, hogy ezt csak jóindulatú ugratásnak szánja-e, vagy pedig gúnyolódik és közben gyűjti rólam az anyagot a skót napiszarra.



2023. máj. 18. 14:02
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
52%

Nem tudom, mennyire van akcentusod - a britek altalaban szeretnek a kulonfele akcentusokkal, tajszolasokkal foglalkozni, kivancsiak ra. Nem hinnem, hogy gunybol mondja, ha igen, akkor ritka egy bunkot fogtal ki.

Ha teged zavar, nyugodtan kerd meg, (de kedvesen), hogy ne csinalja. Vagy hogy javitson ki, kerdezzen vissza, ha nem erti, de ne ismetelgesse, mert neked rosszul esik.


A skot kiejtest az angolok altalaban szeretik, az intelligens emberekhez tarsitjak. De skot es skot akcentus kozott is van kulonbseg, igenis vannak olyan eros tajszolassal beszelo skotok, akiket nem ert meg az atlagangol. Ilyen skotok nem a BBC tevebemondonoi, hanem a halpiacon talalhato beszallitok kozott lesznek.

Azt azonban nem annyira fogjak fel az angolok, hogy ha egy kulfoldi MEG akcentussal beszel, azon o, a kulfoldi javitani akar, es az akcentusunk nem azonos az identitasukkal (mint naluk a tajszolas). Tehat mi nem az angol nyelv "magyar variansat" beszeljuk, hanem tul.keppen hibazunk a nyelvi interferencia miatt, es a cel az, hogy magasabb szinten lehetoleg ne erzodjon. Ezert nem ertik, hogy ez egy ido utan kulfoldiek eseteben kicsit serto, ha az akcentusunkkal foglalkoznak.

Remelem, segitettem!

2023. jún. 1. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
10., ez tök jó! :)))
2023. jún. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!