Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Lehetséges, hogy mi magyarok...

Lehetséges, hogy mi magyarok is? Vagy talán Pakisztánból jöttek a magyarok?

Figyelt kérdés

Elnézést ha rosszul írok. Nagyon keveset tudok magyarul és a Google Translate segítségével írok, angolból fordítva a szöveget. Pakisztánból származom, a Kho nép képviselője vagyok. Beszéljük a khovár (کھوار) nyelvet, amely az indoárja nyelvek közé tartozik, de nem értek teljesen egyet ezzel a változattal. Nekem úgy tűnik, hogy a nyelvünk rokon a magyarral. 15 éve, 4 évesen hallottam először egy dalt magyarul, és úgy tűnt számomra, hogy sok szót tudok és értem, miről énekelnek.

És most, amikor már felnőtt vagyok, és van internet hozzáférésem, meg vagyok győződve arról, hogy a khovár és a magyar nyelv nagyon hasonló, csak a nyelvtan, a kiejtés és az írás különbözik, és néhány szó is más. De általában sok hasonlóság van.

Talán magyarok vagyunk? Vagy éppen fordítva, hogy elköltöztél tőlünk, elhagytad Pakisztánt, de valamiért a finnugorokkal és a törökökkel keresed a rokonságot, amikor a távoli Pakisztánban egy szinte magyarul beszélő nép él?



2023. máj. 29. 13:36
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
67%

#19: a baskír nem hasonlít a török nyelvre, hanem az egy török nyelv.

A #16-os válaszra esetleg reagálnál? Az előrébb vinne...

2023. máj. 31. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
83%
A szíve mélyén mindenki piréz!
2023. máj. 31. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!