Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit jelentenek ezek a szavak?

Mit jelentenek ezek a szavak?

Figyelt kérdés

Ungváron hallottam ezeket a szavakat:

1) Dusicskám

2) Krihitkám

3) Tatyhunatebe

4) Ojuski

Ezeket a szavakat a magyar nyelvű beszédkor használták, de szótárakban nem találtam.



2023. júl. 9. 17:02
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ukrán szavaknak tűnnek (olyasmi, mint amikor a romák is belekeverik a roma szavakat a magyarba). Talán jár erre ukránul értő, és megerősít.


Az elsőben kb. biztos vagyok (hasonlít az orosz szóra) - lelkem, drágám

a krihitka talán kicsim

az ojuski úgy tűnik, az "ой-ой-оюшкі" vége, és a szótárak simán "jaj-jaj"-nak fordítják (esetleg Jaj Istenem!-nek, ha angolra próbálod áttenni)

A harmadik a világon semmit sem mozdít meg bennem. A tebe (esetleg: na tebe) lehet valami veled kapcsolatos... téged, neked, akármi, de az eleje - semmire sem hasonlít, talán a szövegkörnyezet segítene (vagy nem:)

2023. júl. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Ez olyan mint az angol szavak használata (rédzsel, szkippel, gosztol stb.) magyar nyelvű mondatokban 😂
2023. júl. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!