Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Effektíve, dettó, kvázi,...

Effektíve, dettó, kvázi, dafke... mit jelentenek konkrétan ezek a szavak és honnan erednek?

Figyelt kérdés

2020. dec. 28. 22:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
15%
Túl sok kötött fogást néztél
2020. dec. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Micsodát?
2020. dec. 28. 22:47
 3/14 anonim ***** válasza:
70%

Tudom hogy hülyeség amit most írok, de ezeket a szavakat sokszor az idegesítően okoskodóktól hallottam. Ez így nagyon hülyén hangzik... Ki éve a dafke szót. Azt még sosem hallottam senkitől.

De hogy hozzak példát, olyanoknál figyeltem meg akik állandóan próbálnak nagyobbat mondani a beszélgetőpartnerüknél hogy érdekesebbnek tűnjenek és talán azért hogy felfigyeljenek rájuk, mivel ezek furcsa szavak.

De amit írok az teljesen hülyeség és alaptalan, csak ahogy elolvastam a kérdést eszembe jutottak azok az emberkék akik használták ezeket a szavakat.

2020. dec. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
0%
Az "effektíve" tényleg elég okoskodós, de ez a "dafke" biztos valami kis Senő Jenő mexikói emberállatok dumája.
2020. dec. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
38%

#1: Ha a műsorra gondolsz, akkor azt nagybetűvel kell írni, tehát Kötött fogás.

effektíve - latin

dettó - olasz

kvázi - latin

dafke - német

2020. dec. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
18%

"ez a "dafke" biztos valami"

Ajjajj, én nem égettem volna magamat ilyen kijelentéssel. Irodalomban is előfordul.

2020. dec. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
#5, Kötöttfogás - egy szó!
2020. dec. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Dafke szó jelentése

dafke (főnév)


Dafke -Csak azért is; csak azért sem



Eredet [dafke < német: Daffke (csak azért is) < héber: davka (mégis, csak)]

2020. dec. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Dettó - Hasonlóképpen; egy másik ismert dologhoz, személyhez, tetthez hasonlóan; ugyanúgy, úgyszintén.


Ha te elmész hazulról, akkor én dettó elmegyek. Holnap dettó ugyanilyen meleg idő lesz.


Eredet [dettó < olasz: detto (fentnevezett) < latin: dictus (mondott) < görög: deiktosz (említett)]

2020. dec. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

1. Megközelítőleg pontosan; kevéssel több vagy kevesebb számban; nem sok hiányzik ahhoz, hogy; mintegy; szinte.


A sportoló kvázi úgy képzeli, hogy rajthoz áll, lefutja a távot és győz. Az egész telek kvázi tízmillióba került.



2. Zene: Szinte az előírt hangnemben játszandó.


A darabot kvázi lassacskán kell játszani. A darab végét kvázi teljes hangerővel kell játszani.



Eredet [kvázi < latin: quasi (mintha) < quam (mint) + si (ha)]

2020. dec. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!