Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Második idegen nyelv, mint hobbi?

Második idegen nyelv, mint hobbi?

Figyelt kérdés

Angol mellé szeretnék munka mellett megtanulni "hobbiból" egy 2. idegen nyelvet. Könnyű nyelvet szeretnék, hogy gyorsan meglegyen egy középfokú nyelvvizsga, viszont szeretném, ha valamennyire használható is lenne akár egy multiban (esetleg előny is lenne).

Ti ilyen célból melyik nyelvet ajánlanátok?

Az olasz, illetve az orosz/szerb az ami tetszik.



2023. júl. 20. 20:13
 1/6 Sunshinedoll ***** válasza:

Én a latin nyelvekhez nem értek sajnos, egyedül latint tanultam az egyetemen egy félévet, pocsékul ment :D


Nekem a második nyelvem a német volt, szerintem annyira nem rossz de nekem kicsit nehéz volt a nyelvtan az angol után, viszont pl. svédül totál autodidakta módon tanultam meg, egyszerű a nyelvtan, a szókincs kicsit németes, szerintem nagyon könnyű, és ha jól megy a svéd, kis rátanulással a dán, norvég is mehet.

2023. júl. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"szeretném, ha valamennyire használható is lenne akár egy multiban (esetleg előny is lenne). Ti ilyen célból melyik nyelvet ajánlanátok?"

Megnézném, hogy a multik állásajánlataiban milyen nyelvet kérnek legtöbbször, és azt választanám (ha annyira nem tudnám eldönteni magamtól, hogy melyik érdekel leginkább).

2023. júl. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Én németet ajánlanék, mert Németországban és Ausztriában meg Svájcban is jó a fizu, csak az nehéz. Ha könnyűt akarsz, így hobbizgatni, de haszna is legyen, talán a spanyol.
2023. júl. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Holland viszonylag közel áll például, de németet tanultam előbb, utána holland órán elvoltak az angol+német tudással vígan.
2023. júl. 23. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ausztria és Németország közelsége miatt a német lenne hasznos, de ha könnyűt akarsz, ajánlom az eszperantót. Ezt a nyelvet különböző európai nyelvekből állították össze és direkt úgy alkották meg, hogy könnyű legyen. Minden főnév o-ra végződik, minden melléknév a-ra végződik, nincsenek benne rendhagyó alakok. Például a 'férfi' eszperantóul 'viro', ami a latin vir-ből van. A 'csak' 'nur', ami németül is ugyanaz. Az 'enni' 'manĝi', amit a franciából vettek át, az 'és' pedig 'kaj', ami görög. És a Duolingo-n is rajta van.
2023. júl. 25. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Olasz, mert ha nem is ott ragadsz le, akkor simán áttanulsz másik latinra és ezeket másfél milliárdnyi ember beszéli.
2023. aug. 3. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!