Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A spanyol vagy a portugál...

A spanyol vagy a portugál nyelv könnyebb?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ugyanaz a nyelvcsalád, ezért csak kis különbségek vannak, de mégis melyik mondható könnyebbnek? A portugál kiejtés mennyire nehéz? Angolul beszélek.


Írhattok mindent :)



2015. okt. 1. 15:27
 1/3 anonim válasza:

Szerintem ugyanolyan "nehezek". Elég ha megtanulod hogy egyes betűket az ábécéjükben hogy ejtenek, utána az lesz az érvényes mindig, adja magát.


Spanyolban "ll" és az "ñ" betű az ami hiányzik a mi ábécénkből, ezzel szemben a portugálnak van nem egy nazális magánhangzója és mássalhangzója (ã,õ,ẽ,ĩ,ũ,ç).

Aztán mindegyik nyelvben vannak furcsaságok, pl a spanyolok; írásban: gente ejtésben: hente, írásban gordo ejtésben: gordo... más-más ezeknél a G betű (igazából a G-H-J a trükkös csak).

(Én személy szerint spanyolt tanulok és nem tartom nehéznek a kiejtést, inkább az akadályoz hogy hadarnak és az igeidőknél nehezen vonatkoztatok el az angoltól itt-ott.)


Remélem tudtam segíteni, én mindenképpen a spanyolt ajánlom ha nyelvválasztás céljából kérdeztél! Többen beszélik, hasznosabb lehet számodra.

2015. okt. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Nekem a portugál jobban tetszik és Brazíliát imádom! De köszönöm a válaszod!

2015. okt. 1. 17:28
 3/3 anonim ***** válasza:

A spanyol kiejtés könnyebb, viszont szerintem a portugál sokkal különlegesebb.

Én olasz és francia után most tanulom a portugált, nagyon sokat segít a két újlatin nyelv, de szerény véleményem szerint a portugál a második legnehezebb a nyelvcsaládból (a román után).

Azt mondják egyébként, hogy jobb előbb portugálul, majd utána spanyolul tanulni, mert úgy sokkal könnyebb (főként a kiejtés miatt). Ugyanakkor a szókincs és a nyelvtan eszméletlen módon hasonlít egymásra.

Ha van lehetőséged, szerintem a portugált válaszd, mert sokkal egyedibb, különlegesebb nyelv.

2015. okt. 4. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!