Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A szerbek, és a szlovákok...

A szerbek, és a szlovákok megértik az oroszt?

Figyelt kérdés
Mindkét országba tervezek utazni, de csak angolul, és oroszul beszélek.

2023. aug. 19. 22:29
 1/9 anonim ***** válasza:
82%

A szerbről tudok nyilatkozni, néhány alapvető kifejezés azonos/hasonló, de aztal nem fogsz sokra menni.

Viszont ha nagyobb városba/turisztikai célpontra utazol Szerbiában, akkor az angollal vígan boldogulni fogsz, a 40-es korosztályig a többség elkommunikál rajta.

Vajdaság egyes részein meg a magyarral is simán nyerő vagy.

2023. aug. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem felismerik és valamelyest értik is, főleg az idősebbek.
2023. aug. 20. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
60%
Egyszerűbb, alap mondatokat, szavakat megértenek ha a szerbben is ugyanaz az eredete, viszont akkor már az angollal többre mész ha a másik is beszéli. Én csak akkor vetném be az oroszt ha egyáltalán nem tud angolul a másik. Ugyanez szlovákoknál.
2023. aug. 20. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%

Én a szlovákról tudok nyilatkozni a nyelv kb 5-10%-ban hasonlít az oroszhoz gondolok itt a számokra, szinekre es egy pár nagyon alap kifejezésre.

Szóval egyáltalán nem értik az oroszt de még a lengyelt sem igazán.

Nem is ismerek itt olyat aki beszél oroszul. Esetleg az idősebb korosztály akinek kötelező volt az iskolában tudhat pár alap dolgot de nem jellemző angollal hamarabb találsz embert.

2023. aug. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
#2. Mondjuk ez Szerbiára egyáltalán nem igaz, mivel itt nem volt kötelező orosz soha, tehát az idősebbek sem értik.
2023. aug. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
57%
Ha nem is 100%-ban, de bármely két szláv nyelv beszélői kölcsönösen megértik egymást. Ez azért van így, mert a szlávok még a magyar honfoglalás korában is egységes nyelvet beszéltek.
2023. aug. 24. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
64%

6#

Már hogy értené meg egymást az összes szláv?

Szerintem a cseh érti a bolgárt?

Vagy a lengyel a szerbet?

Abszolút nem értik meg egymást!!

2023. aug. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
90%

Akik azt mondjuk, hogy megértik egymást valamilyen szinten nem arra gondolunk (legalábbis én biztosan nem), hogy Schopeanhauer életművét fogják elemezni, vagy minden további nélkül társalognak majd egy jó ebéd mellett de ha olyan szituációba keveredsz ahol valamit kérdezned kell, valahogy meg kell értetned magad és nincs egy közös nyelv akkor az orosz tudást bevetve valami hasznosítható válaszhoz juthatsz, esetleg alap szinten egy-két jópofa dolgot megtudhattok egymásról.


Ez az abszolút nem értik meg egymást, nyolc felkiáltójellel ugyanúgy nem igaz. Én tanultam oroszul és pl. szerb kolléga telefonos beszélgetéséből azért hallottam már ki mondatokat, szavakat amiől értettem épp miről lehet szó, egy írott szövegből meg még többet. Nem azt mondom minden további nélkül válaszolnék is és eltársalognánk de azért valamit tudnánk tárgyalni ezt a két nyelvet használva. Nyilván ha valakit lerohansz az utcán valami orosz hablaty szöveget elhadarva, akkor elszalad hogy nem érti. Szépen, lassan, artikulálva, alap dolgokról ha meg akarjátok érteni egymást (pláne ha valami nyelvérzéke, fantáziája is van az illetőnek) akkor jó esély van rá hogy menni fog.


Bár a modern fordító appokkal egyre kevesebb relevanciája van az egésznek, de azért segíthet az az orosz.

2023. aug. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ebből a háromból beszélek kettőt: orosz, szerb.

Ebből már jól össze lehet rakni a szlovákot (tudok horvátul is, meg ukránul is).

Amikor Szlovákia felé járok, mindig mosolygok, hogy mennyi mindent értek, pedig nem is tudok szlovákul.

nov. 23. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!