Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Van angol megfelelője ennek a...

Van angol megfelelője ennek a szlengnek? Ha igen, akkor mi az? "Gyere rám!"

Figyelt kérdés

Például egy játékban egy nehéz boss előtt állok. Felkészültnek érzem magam, és mintegy kihívom magam ellen: "[boss neve], gyere rám!"

Ilyen helyzetekben mit mond az angol?



2023. szept. 8. 11:13
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
0%
20: szia snowflake, hogy vagy?
2023. szept. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Azoknak, akik még életükben nem láttak olyan játékot, amiben a játékos karakterén kívül más lények is szerepelnek:

A "boss" a gamer szlengben főellenséget jelent, nehezebben legyőzhető, több életerővel/páncélzattal/kutyafülével rendelkező ellenfél (esetenként ő a többi ellenfél irányítója, "főnöke").

2023. szept. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Boss alatt természetesen azt értettem, amit #22 is írt. Példának hoztam fel arra, hogy milyen értelemben gondoltam a kifejezést használni. Többféle játékban vannak "bossok", avagy "főellenségek", nem egy konkrét játékra gondoltam.

Lehetnek pályák végén vagy pár pálya után (mint Bowser a Mario játékokban), vagy nyílt világú játékokban egy-egy területen lehet találkozni nagyon erős ellenfelekkel. (Pl. az Elden Ringben.)

Erősek, lehetnek speciális támadásaik, sokáig tart legyőzni őket, erős felszerelés kell hozzájuk. Általában van saját nevük is.

2023. szept. 13. 14:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!