Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Egy német ember számára...

Egy német ember számára milyen a magyar nyelv hangzása?

Figyelt kérdés

2023. szept. 8. 18:50
 1/7 anonim ***** válasza:
32%
mint a klingon
2023. szept. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
kissé szlávos beütésű, nehézkes, furcsa ragozású, ugyanakkor névelők tekintetében logikusabb, mint a német, de nem hangzik erősnek vagy csunyának, de szokatlan
2023. szept. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
10%
Hangzásra kemény, durva, mint az orosz vagy török, nem tetszik nekik egyáltalán.
2023. szept. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%
Nekem az összes ismerősöm kollégám és rokonom kik németek vagy osztrákok, mind próbálkoznak a magyar nyelv megtanulásával, legalábbis szavakat mondatokat mondanak, gyakorolnak magyarul és állításuk szerint azért mert tetszik nekik a nyelv, meg szimpatikusak a magyarok :O ezen meglepődtem mondjuk de ők tudják
2023. szept. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%
Nekem osztrák ismerősöm azt mondta, hogy a franciára hasonlít neki hangzásban.
2023. szept. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Azon szoktak csodálkozni, hogy az a-t nem rövid á-nak ejtjük, hanem őszerintük majdnem o-nak.
2023. szept. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
#5: érdekes, mert Olaszországban minket is franciának gondoltak :o
2023. szept. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!