Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Megéri most oroszul tanulni?

Megéri most oroszul tanulni?

Figyelt kérdés

Megéri a mostani helyzetben oroszul tanulni?

Lesz rá kereslet a közeljövőben?

Mennyire nehéz a nyelvtanja?

Kb. egy B2 szint elérése mennyi idő?


Tetszik még a szerb(-horvát) nyelv is, melyik az egyszerűbb, melyiket éri meg jobban tanulni?



2023. szept. 23. 03:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyelvet tanulni sohasem rossz ötlet és bármilyen is a politikai helyzet a világban, Oroszország itt marad a szomszédban, valamiféle kereslet mindig lesz az oroszul beszélő emberekre. A kérdés csak az, hogy neked személyesen van-e/lesz-e valamilyen dolgod az oroszokkal, szerbekkel, horvátokkal.
2023. szept. 23. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%

Öszintén szólva nekem a nyelveknél soha nem volt szempont, hogy "megéri-e", azt tanultam/tanulom, ami nekem belsöleg érdekes, fontos.

Most éppen oroszt tanulok, mert mindig is ez volt az egyik, amit meg akartam tanulni, a politika garantáltan nem fog erröl lebeszélni.

2023. szept. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
48%

Milyen ebben a helyzetben?

Az orosz nyelv itt fog maradni, sot keresettebb lesz mint eddig.

Az ukran I’d orosz, nemi tajszolassal. Oroszt tanulni sokkal erdemesebb, mint a szerbet vagy a horvatot.

A nemet sem halt ki, tobben tanultak a 80’s evek vegeig mint az angolt.

2023. szept. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyelvet tanulni mindig megéri, jót tesz az agyműködésnek!

Én is tanulom az oroszt. Még jóval a háború elött kezdtem el, mert nagyon nagyon tetszett mindig is. Annyi sok klassz szavuk van nekik is, amiket élvezet kiejteni.

Hogy hasznos lesz e, nem tudom megjósolni… én úgy vagyok vele, majd meglátjuk! Nekem vannak neten orosz ismerőseim, szóval tudom gyakorolni.

2023. szept. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%

"Az ukran I’d orosz, nemi tajszolassal. Oroszt tanulni sokkal erdemesebb, mint a szerbet vagy a horvatot."


Ez nagy hülyeség, és jó lenne, ha nem terjesztenéd. Az ukrán közelebb áll a lengyelhez, mint az oroszhoz szókincsben.

2023. okt. 5. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Hmm. Nem en terjesztem, egy idos ukran neni mondta, aki meg a II. vilaghaboru elott szuletett. Mindket nyelvet beszeli.

Z ur is 2014-ig oroszul beszelt csak, (Wiki) mostmar meg csak ukranul. Kozelebb a lengyelhez? Na ne hulyeskedj.

2023. okt. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az ukrán néni lehet, hogy mindkét nyelvet beszéli, de lehet, hogy pont ezért nem tudja olyan jól megítélni a kettő nyelv közötti kölcsönös érthetőség mértékét. Azonkívül vigyázni kell, mert vannak a kettő közötti nyelvjárások, amik tényleg nagyon közel állnak egymáshoz, illetve, ezeket az ukrán nyelvjárásainak szokták tartani. Ezeket a kérdéseket nem kétnyelvűek fogják tudni jól megválaszolni, hanem azok, akik az egyiket beszélik csak anyanyelvként, ők azok, akik tényleg jól érzékelik, hogy mennyire érthető az övékhez képest a másik. Aki mindkettőt, annál a másik nyelv lehet, hogy "bezavar", nem tudja objektíven megítélni, plusz ott vannak a nyelvjárások, ahogy írtam.



"Z ur is 2014-ig oroszul beszelt csak, (Wiki) mostmar meg csak ukranul."


Én nem mondtam, hogy nehéz megtanulni egyik felől a másikat, csak ettől még nem annyira hasonló a két nyelv, mint hiszik. Szláv nyelvről szláv nyelvet mindig könnyebb, mint más idegen nyelvet. Azonkívül Z.-nél is lehet, hogy az van, hogy gyerekkorában érte ukrán behatás, eléggé zavaros ez az egy/két/többnyelvűségi kérdés arrafelé. Nekem is van olyan ismerősöm, aki román anyanyelvű, de ukránul tanult meg a felnövése során (ukrán suliba járt), aztán 18 éves korában kezdett el oroszul tanulni, és hamar lett felsőfokúja és azóta is folyamatosan oroszul beszél. "Csak" éppen 5 nyelvnek volt kitéve kisgyerekkorában (köztük a töröknek). Ez hatalmas előny. Vannak olyanok, akik gyerekkorukban tudtak egy nyelvet, de teljesen eltűnt a tudásuk, mert nem használták, de azért ott van a "háttérben". Újratanulni ezért már nem lesz nehéz.



"Kozelebb a lengyelhez? Na ne hulyeskedj."


Nem hülyéskedek, elég alaposan utánajártam ennek. Tekints meg a 6. válaszomat ennél a kérdésnél: https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__nyelvek_..


Nem tudom, beszéled-e valamelyiket, de ha tudsz mondjuk oroszul, próbáld ki, hogy fogsz-e érteni egy ukrán nyelvű videót, ahogy a válaszomban linkelt kísérletnél is történik. Nem fogod érteni. Én középszinten tudok oroszul, és a hallott szlovákból több szót értek, mint az ukránból. (A szlovák a szláv nyelvek között a "középnyelv", az az, ami a legtöbb nyelv felől jól érthető.)


Egyébként még az is érdekes kérdés, hogy melyik nyelv irányából nézed, mert furcsa, de A és B nyelvnél nem szimmetrikus a kölcsönös érthetőség foka. Tehát pl. egy portugál jobban ért egy spanyolt, mint fordítva.

2023. okt. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
68%
"Az ukran I’d orosz, nemi tajszolassal." - ha beszélnél bármilyen szláv nyelvet akkor nem írnál ekkora eszetlenséget. Az ukrán inkább hasonlít a lengyelre, mint az oroszra.
dec. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
53%
Aki szerint az ukrán orosz tájszólás, próbáljon egy ukrán szöveget lefordítani orosz szótárral és viszont! Egyböl kiderül, hogy néha vannak közös szavak, de a többség nem az.
dec. 30. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez a baromság, hogy az ukrán nem nyelv csak nyelvjárás nem más mint orosz propaganda és főleg azok terjesztik akik még magyarul is alig beszélnek.
jan. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!