Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mennyire pusztítjuk az anyanye...

Mennyire pusztítjuk az anyanyelvünket az angollal?

Figyelt kérdés

Minden 3 szó valami angol hülyeség, osztálytársaimnál szintúgy, angolul remekel szinte csillagos 5-ös de magyar helyesírásból fel van mentve. Ez akkor hogy működik?

Elfelejtik a nyelvet amin elöször szólaltak meg egy így random játékban kérdeztem valamit ő annyit mondott hogy skill issue, mért nem azt mondta hogy, ügyes vagyok. Én ugyan nem fogom elfelejteni a nyelvet amin először szólaltam meg, minden angol óra után magyar hazafias zenéket nyomok be.



2023. okt. 10. 21:58
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
+dolog: osztálytársaim arckönyvbe és instára csak angolul irnak be idézetet mint pl:thinking of him meg happiest day ever nem ám azt irja hogy legjobb napom.
2023. okt. 10. 22:10
 2/28 anonim ***** válasza:
69%

Neked ez miért is fáj? Te írd az idézeteidet magyarul, ilyen egyszerű.


Egyébként meg mennyire pusztította el a magyart a német? A latin? Az ilyen változás teljesen természetes és nem most fordul elő először. Egész egyszerűen széleskörűbb, mert az angolt sokkal többen beszélik.


A barát nem magyar szó volt. Az iskola sem. De elég idő eltelt, és azzá váltak. Az angol jövevényszavakkal is ugyanez lesz a helyzet.

2023. okt. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
83%

A nyelv kihalásának vannak fokozatai.

Ebből az egyik az, ha az idősek még beszélik, de a fiatalok már inkább nem ezt használják, és nem is nagyon ismerik.


Amúgy az írásodban 14 hiba van, ebből az egyik a "random" szép magyar szó.

2023. okt. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
42%

A "random" szónál vérzett el az újabb buta kérdésed. Mostanában mintha már nem gondolkodnál, és egyre értelmetlenebb, de annál provokálóbb témákban vájkálsz (szlovákia lerohanása, covid konteó), most ez a turbómagyarkodás.

Úgy néz ki valami radikális/náci hülyeség mászott a fejedbe, és már torzul a személyiséged:

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__hadsereg-hadvezetes..

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egyeb-kerdesek__124..

2023. okt. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Az ótörök mennyire pusztította a magyart? Vagy a szláv? Na és a latin vagy a török?

Az angol sem más ezekhez képest. Átad pár jövevényszót a magyarnak és a magyar ugyanúgy magyar lesz attól még. Mellesleg a népesség nagyrésze egyáltalán nem, vagy csak nagyon primitív szintén beszél angolul.


Ha valami miatt mindenképpen aggódni akarunk az legyen inkább a ,,raj" szleng és beszédstílus beszívárgása a közbeszédben.

2023. okt. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
De én 20 év múlva nem azt fogom mondani hogy good reggelt. Meg hogy
2023. okt. 10. 22:27
 7/28 A kérdező kommentje:
Sajnos az angol engem is megfertőzött igyekszem javítani, rajta akkor véletlen szerű játékban.
2023. okt. 10. 22:29
 8/28 A kérdező kommentje:
#4 nem olvastam el a mein kaffot ha arra gondolsz
2023. okt. 10. 22:32
 9/28 anonim ***** válasza:
79%

Más se fogja. Ez csak szleng a kortársak között, normális élethelyzetben nem használják ők sem. Ha annyira fontoskodni akarsz, akkor írj helyesen, mert ezzel rombolod a nyelvet. Mert az tényleg botrányos, mennyire elfogadott lett a "2-őt", "tv-ét", "3-rom", vagy a fiatalok abszolút nem használják jól az igekötőket vagy nem tudnak normálisan ragozni. Nem az idegen szavak a probléma, hanem az ostobaság.

És ha itt valaki megszámolta, hogy 5 mondatban volt 14 hibád, akkor inkább ne verd a melled.

2023. okt. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

A frostner Csenge is magyar , erre ideböfögött egy fehér cshokis séköneszpresszóut.

Nem lehetett volna azt mondani hogy fehér kávé?

2023. okt. 10. 22:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!