Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mi a kül. A I saw és a I have...

Mi a kül. A I saw és a I have seen között?

Figyelt kérdés

pl.

I saw your video

I have seen your video.


2010. okt. 18. 18:23
 1/3 anonim ***** válasza:
73%
Két különböző igeidő. Az első egyszerű múlt, a második befejezett jelen. Hogy mikor melyik használandó? Nyelvtankönyvben oldalakon keresztül tart a felsorolás, két mondatban nem fogod megérteni. Legjellemzőbb különbség, hogy az első a múltban történt, semmi köze a jelenhez. A második jellemzően mostanáig tartó esemény, aminek hatása van a jelen pillanatra.
2010. okt. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
81%

Előző jól mondta.

Azért megpróbálom dióhéjban összefoglalni:

I saw-> Láttam. (valamikor)

I've seen.-> Láttam már (tökmindegy, hogy mikor, a lényeg, hogy már nem ismeretlen számomra)


Ha ebben a példában érzed a kettő közötti különbséget, akkor ezt az esetet máris tudod. A Present Simple az egyszerű múlt, a múltban valamikor történt valami és punktum. A Present Perfect Simple-nek van valami kihatása a jelenre. (MÁR láttam) Van néhány ismertetőjele mindkettőnek: a Simple-t ugye akkor használjuk, amikor tudjuk az időpontot, ezért ha időhatározó van, az elárulja, hogy az kell (I saw it yesterday, a year ago on 25 July, a week ago stb.)

A P.P.S-t közeli jelenre utaló időhatározó elárulhatja: I've seen it recently, before, just, yet, already stb. Ezek mind kapcsolatban állnak valahogy a jelennel.

Nagyjából ennyi.

2010. okt. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az első múlt idő, a második befejezett jelen.


Az első azt a múltbeli eseményt fejezi ki, amikor éppen láttad azt a videót. A második azt a jelenlegi állapotot fejezi ki, hogy már láttad azt a videót.

2010. okt. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!