Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért olyan furcsa ez az...

Miért olyan furcsa ez az orosz szöveg?

Figyelt kérdés

"Дело было значиться в Ужгороде годочков эдак двадцать пять назад. Пошли мы как-то цветочки собирайкать,дабы варенье из них сварить. Взяли цебро ну й пошли. Но по дороге увидели пташку,она заплуталась в какой-то проволоке. Ну помогли мы горемычной выбраться. И дальше по цветы пойти хотели. А цебро-то – потерятушки. Всё обшукали – нету цебра. Ну й пошли мы домой за новым. А цветы то так и не собрайкали – докы мы ведро шукали да до дому за новым бегали, соседские дети уже всё собрали. Шли с полными цебрами цветов они да хохотали в голосину: "Шо,мадяры,не успели цветы собрать? Во черепахи медленные, ха-ха-ха!". Ну мы сначала на них разозлилися, хотели им прочухана всыпать. Но наступного дня мы узнали что дети те едва до ликарни не загремели: цветы-то аллергичные. Так шо то боженька у нас цебро тогда забрал дабы мы этих цветочков не набрали. Высновок такой: не всё шо красиво полезно нам!".


Ez a szöveg egy kárpátaljai magyar története. De az a baj, hogy nem értek semmit, pedig elég jól tudok oroszul



2023. nov. 1. 21:42
 1/1 anonim ***** válasza:
93%

Háát, ha elég jól tudsz oroszul, akkor sok mindent értened illene (ha nem is mindent). Elég sok régi szó van benne (1800-as évek, 1900-as évek eleje), becézés, némi ukrán beütés. A gugli és deepl is egész jól megbirkózott vele, bár fura mód az ukrán cebrót nem ismerte fel (nagy fadézsa - én sem ismertem, csak megnéztem a guglin), a likarnyából italboltot csinált (gondolom, a likőr miatt:), de ukránra téve a gugli eljutott a gyengélkedőig (amúgy kórház).

godócsek < gód - év, szobirajkaty < szobiraty - gyűjt (itt: virágot szed), ptaska < ptyica, ptyicska - madárka, sukali < iszkali - kerestük... csak néhány az egyszerűbbekből, a felismerhetőkből.

2023. nov. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!