Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Berlin a németben milyen nemű?

Berlin a németben milyen nemű?

Figyelt kérdés

dec. 11. 13:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
Semleges: das Berlin.
dec. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
11%
Diverse
dec. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm
dec. 11. 17:20
 4/11 anonim ***** válasza:
16%
Fogadjunk, hogy a lepontozóbarmok nem értik, mi a Diverse. Nekik az álláshirdetésben az M/W/D azt jelenti, hogy männlich/weiß/deutsch
dec. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs a településnek olyan neve, ami köznyelvi, pl. ....burg, akkor semleges nemű, de a névelőt csak akkor tesszük ki, ha jelző áll a név előtt.

Pl. das grosse Berlin.

dec. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%
#4 de, a lepontozobarmok tudjak mi a diverse, csak a kerdes a Berlin nev nyelvtani nemere vonatkozott ami lehet homne, nonem vagy semlehes. Te csak azert irtad oda hogy diverse, hogy vegre egy jot frocsoghess a 'genderlobbi' ellen.
dec. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
*himnem, na
dec. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
25%

" jot frocsoghess a 'genderlobbi' ellen."


Eszem ágában sem volt. Ezt csak a te alantos lelked legmélyebb bugyra mondja. De látom "neket még matyar sem mety". Pont a homofóbokat frocliztam az m/w/d mondattal is, de ez ne zavarjon, add csak ki szánalmas frusztrációdat.

A melegekkel semmi bajom, csak a hozzád hasonló buta, de annál nagyobb egóval rendelkező túlbuzgó támogatókkal, akik szándékosan szítják az ellentétet, és keresik, hogy mibe lehet belekötni.


Egyébként mi az a "semlehes"?


Ékezeteket ellopta a cica? Vagy csak lusta és igénytelen vagy?

dec. 12. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#8 "Egyébként mi az a "semlehes"?" Rendkívüli módon irigyellek, ha még soha nem ütöttél félre. (#5 vagyok).
dec. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
9# de ütöttem félre. Bocs ezt benéztem, másnak tulajdonítottam a kommentedet, ő megérdemelte volna a fricskát.
dec. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!