Kezdőoldal » Utazás » Európa » Másnak nem furcsa, hogy...

Másnak nem furcsa, hogy Párizs vagy Berlin tele van arabokkal?

Figyelt kérdés
Én még nem voltam sok helyen és nagyon meglepődtem, hogy ennyi arabot láttam ezeken a helyeken. Persze tudtam, hogy élnek ott arabok, de az arány az letaglózott. Nektek volt hasonló kultúrsokkotok?

2023. jún. 3. 08:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%
Ki gondolta volna, hogyha kirablod éa tönkreteszed a fél muszlim világot (Párizs) vagy behívsz egy generációnyi törököt (Berlin), akkor sok muszlim lesz a nagyvárosaidban.
2023. jún. 3. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
94%
Nem volt furcsa. Pedig volt Párizsban olyan, hogy az RER-en azt vettem észre, hogy én vagyok egyedül fehér. Londonban volt benzinkúton, hogy a pénztároson turbán török volt és a sorban állók között pedig volt pakisztáni vagy indiai, afro, kinai, bolgár cigány és én.
2023. jún. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
77%
Amikor olyan helyen járok nem foglalkozom vele, megyek a dolgomra. Tisztában vagyok vele, hogy ezek multikulturális helyek mint a többi nyugati nagyváros, így természetesnek veszem, hogy mindenféle népek vannak ott. Ez van és kész. Mivel Budapesten jóval kevesebb van ezért persze szokatlan, de ez így volt régebben is. A francia birodalom fele mellesleg arab világban volt. Nagyobb kultúrsok számomra, ha a lakóhelyemről Budapest 11. kerületéből elmegyek mondjuk Pesterzsébetre vagy Kőbányára.
2023. jún. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
80%
KultúrsokK
2023. jún. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Más dolog tisztában lenni vele, és más dolog szembesülni vele.
2023. jún. 3. 09:02
 6/18 anonim ***** válasza:
79%
Nem érdemes ezzel foglalkozni. Akit annyira zavar, nem kötelező ott lenni. Az arab is ember, meg nem arab is ember.
2023. jún. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
25%
Tavaly nyáron Berlinben jártam, az arabok nem voltak újdonság, az viszont már igen hogy mennyi ukrán/orosz beszédet hallani mindenfelé. De ők legalább simán beilleszkednek.
2023. jún. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
83%

Németországban élek, ráadásul olyan környéken, ahol igazán vegyes a lakosság.


Igazából kb a kutyát nem érdekli, hogy ki honnan jött vagy mi a vallása.

2023. jún. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
72%

Bő száz éve itthon is kultúrsokkot kaptál volna a sok német, román, szláv, zsidó látványától. Ilyen, amikor az embernek prekoncepciói vannak és nem ismeretei :) Épp Párizsról neveztek el egy jelenséget arról, hogy a csalódás már szinte traumatikus, annyira mást várnak az emberek:


[link]

2023. jún. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem, mindegyik metropoliszban ilyen olvasztótégely van.


Amikor viszont egy német vagy épp egy svéd kisvárosban én voltam az egyetlen fehér ember egy élelmiszerboltban, akkor éreztem hasonlót.

2023. jún. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!